Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A közös képviselő kérhet...

A közös képviselő kérhet visszamenőleg 20-25 évre áram fogyasztási díjat garázsra?

Figyelt kérdés

11 éve vettem egy zárható garázst, kis garázssoron egy kisebb társasház belső udvarán. A garázsok kb. 20-25 éve épülhettek.

Bent van villany, egy régi villanyóra, plomba nincs rajta. Nem kellett átíratni a villanyórát a nevemre. Tudomásom szerint ezek az órák nincsenek senkinek a nevén.

Az előző tulajdonos azt mondta, a villanyórának nincs semmi funkciója, az áram díja benne van a közös költségekben. Ezt mondta a közös képviselő is, amikor 11 éve átvettem a garázst, nem kérte a villanyóra mérőállását.


Eddig senki nem foglakozott a garázsokban lévő villanyórákkal, senki nem kérte a mérőállásokat. Nyilván régen lejárt a hitelességi idejük és nincs plomba sem rajtuk.


Most, 11 év elteltével kaptam egy levelet a közös képviselőtől, hogy fotózzam le a villanyórát és küldjem el a fotót. Elküldtem, erre kaptam egy választ, hogy fizessek a Társasháznak: 1.290,- forintot áram fogyasztásra. Mert, hogy ő ezt számolta ki, fogyasztás alapján.


Kérdeztem, milyen mérőállás alapján, ha nem is tudja milyen mérőállással vettem át annak idején? Erre azt válaszolta, hogy 11 éve az előző tulajdonos biztosan kifizette nekem az addigi fogyasztását.

Természetesen ez butaság, nem fizetett nekem semmit... Még a szolgáltató sem foglalkozik ezekkel a 20-25 éves villanyórákkal. Nem is számláznak semmit!


A közös képviselő még megjegyezte, hogy én szerencsés vagyok, mert ilyen kis összeggel "tartozom", mert van olyan garázs tulajdonos, akinek 40.000,- forintot számolt ki, hogy fizetnie kell! És ez az összeg szerinte nem meglepő, mert amióta felépültek a garázsok 20-25 éve, villanyóra mérőállása alapján még soha senki nem fizetett a fogyasztásért.

És örüljek, hogy csak 30,-Ft/kWh díjjal számolta a fogyasztásomat, ami nagyon jó ár!


Kérdeztem, hogy gondolja kiszámlázni az áram fogyasztást?? Mert, ha pénzt kér és nem közös költségért, hanem villanyáram díját elfogyasztott kWh mennyisége alapján, akkor azért szerintem számlát kell adni! És, hogy tud számlázni nem hiteles villanyórák mérése alapján?


Ezt válaszolta:


"Amire van mérőóra, az nincs benne a közös költségben.

2013. előtt 50.-ft volt a villany kw/h díja, azt gondolom, hogy méltányos, hogy 30.-ft/kwh díjjal számolunk visszamenőleg.

Senkinek nem probléma, hogy a saját fogyasztását ki kell fizetnie. Átalánydíjat sajnos mérhető fogyasztásra nem szokás megállapítani."


Mi a véleményetek erről?


A másik kérdésem: Nem lakom abban a társasházban, amelyiknek az udvarában van a garázsom. Mivel nem lakom ott, közös képviselő tájékoztatása szerint, nekem 3.176,- Ft közös költséget kell havonta fizetnem a garázsra.

Az viszont, aki ott lakik, csak: 1.250,- forintot fizet.


Ez így rendben van?



2023. febr. 24. 01:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Most komolyan 1.290 Ft áramdíj miatt vagy ennyire stresszben? Vagy van más gond is? 😂
2023. febr. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1-es:


40 ezer forintokat kér a többi tulajdonostól! Ha nem vagy képes felfogni a problémát, ne szólj bele.


Ha ez a közös képviselő ilyen dolgokat csinál, mi lesz legközelebb? Kér tőlem 1 millió forintot az udvar betonozásáért, ami 10 éve volt?

2023. febr. 24. 02:05
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
A van aki 40=es fogyasztást fizet nem azt jelenti, hogy mindenki. Kiforgatod a szavait.
2023. febr. 24. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%
Ezek szerint a mérő állása 43KWh van a mérőknek egy gyári kinduló állása ami a tesztelés miatt van ez kicsivel több mint 10KWh. Ezt is kifizettetné? Ha nagyon jampi vagy akkor ne fizesd ki. Van egy sejtésem, hogy a többi garázsba beköltözött egy pár villanyautó és azok fogyasztása megjelenik egy fő hitelesített mérőn amit valakinek ki kell fizetni, de ne foglalkozz ilyen ellenzéki hülyeségekkel.
2023. febr. 24. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

A kozos kepviselonek semmilyen jogkore nincs hogy aram dijat szamlazzon. Hol a fszba el ez.


Itt a kérdezonek az elvvel van baja, nyilvan nem 1500ft vagja foldhoz. Teljesen meg is ertem


Kiskiralykodo kk, tipikus.

2023. febr. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

Közös képviselő azt kérhet, amire a lakógyűlés felhatalmazza.


Visszamenőleg semmit nem kérhet a lakógyűlés sem


Másrészt a villanyórának hitelesítettnek kell lennie, ahhoz, hogy hiteles mérést lehessen róla leolvasni. A te órád nem lehet hiteles, ha 11 éve alatt nem volt lecserélve.


A lakók hívjanak össze rendkívüli lakógyűlést, kérjék meg a közös képviselőt, hogy mutassa be a jegyzőkönyvet, ahol a lakógyűlés erre felhatalmazta ill a kapcsolódó jogszabályt! Emellett számoljon el a társasház pénzével


Ezután nyugodtan leválthatjátok egy szavazással

2023. febr. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%
Ki is lehet költözni. Még hogy szavazás.
2023. febr. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

7, a kk a tulajdonosok megbízottja, úgy kell eljárjon, ahogy a tulajdonosok utasítják.

Utólagos hatóságosdit játszani nincs jogalapja

2023. febr. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 krwkco ***** válasza:
83%

Egy társasház működését az alapító okirat, a működési szabályzat és a tulajdonosi közgyűlési határozatok szabják meg. A közös képviselő csak ezek végrehajtója.

Utána kell járnod, hogy ezek közül melyik szabályozza a garázsok áramdíját. Ha a társasházban résztulajdonos vagy, akkor jogod van betekintésre ezekbe az iratokba vagy saját költségen másolat kérésre.

Ha nem vagy tulajdonos, akkor kell lennie egy szerződésnek, ami alapján a garázst, az alatta levő földet vagy a villanyhálózatot használhatod. Ha a közös képviselő nem tud ilyet felmutatni, akkor a követelés alapja kérdéses.

Szóba jöhet az is, hogy ha nem történt intézkedés a behajtásukra, akkor a tartozások 5 év alatt elévülnek.

2023. febr. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Kései Sirató ***** válasza:
21%
Íratnék neki ügyvéddel egy levelet, a miheztartás végett.
2023. febr. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!