Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Átment így a NAVNAK a súlyadó?

Átment így a NAVNAK a súlyadó?

Figyelt kérdés
Átutalással fizettem be, de ennyit írtam számlaszámnak , hogy : 1003200001079160 , mivel ennyi volt a NAV levelébe az ügyfélkapun. Átment ígx a pénz??

2023. márc. 10. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
hát de honnan tudják, hogy mire fizetted be? megjegyzésbe bele kellett volna írni pl. a rendszámát az autónak, meg hogy gépjármű adó(de ez már nem is fontos, mert magára a számlaszámra csak ez az adónem megy).
2023. márc. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A rendszámot felesleges beleírni, mert nem az alapján azonosítanak. Adóazonosító kellett volna, abból egyértelműen azonosítanak be. Ha az nincs ott, akkor megpróbálják név és számlaszám alapján. Ha az alapján sem tudják, akkor függőre rakják és neked kell jelentkezni és bizonyítani, hogy a tiéd és rakják hozzád. Nézd meg a navos adószámládat, azon látszódnia kell a befizetésnek.
2023. márc. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit kínlódsz átutalással, mikor a NAV levélben ott a kártyás fizetéshez a link?
2023. márc. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Beleírtam az adószámom megjegyzésbe meg a rendszámot is csak így hogy 16 számjegyű számlaszámra küldtem nem tudom, hogy jó helyre ment e a pénz.


Azért nem linken keresztül mert nem működik valamiért se a Nav applikàcióba se

2023. márc. 10. 16:27
 5/7 NTBS ***** válasza:
Szerintem igen.
2023. márc. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16 jegyű a számlaszámuk, miért akarnál többet írni?
2023. márc. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3 x 8 számjegyű a számlaszám, ahogy a bankszámlaszámok is. Viszont ha az utolsó 8 számjegy nulla, akkor azt nem szokás feltüntetni (látod, ők sem teszik). Ettől függetlenül minden utalás "átmegy", gond soha nincs belőle. Mivel az adóazonosító jeledet feltüntetted a közleménybe, ezért a te adószámládra fogják felkönyveli a befizetést, nem máséra.

Ne parázz...

2023. márc. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!