Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehetséges felgyorsítani ezt...

Lehetséges felgyorsítani ezt az ügyintézést valahogy?

Figyelt kérdés

A történet: 2021 tavaszán eladtam a forgalomból kivont autóm. A szerződést bevittem a kormányablakhoz (illetve biztosítónak is elküldtem emailben).

Nemrég (április vége) kaptam egy levelet ügyfélkapun, miszerint súlyadó fizetési kötelezettségem van az autó után - mert a nav rendszere szerint az én nevemen van.

Kb ugyanebben az időben kaptam egy levelet az önkormányzattól, ahol a vevő lakik, miszerint az autót kivonták a forgalomból, mert a vásárló nem jelentette be még 21 tavaszán.

Navnak e-papiron írtam, hogy eladtam az autót, illetve elküldtem a szerződést is. Mindez holnap lesz két hete, semmi reakciót, választ nem kaptam tőlük sehol. Viszont ugye van egy 5250 ft-os súlyadó kötelezettségem - ennek az első felének a határideje március 31 volt (tehát a kötelezettség megállapítása előtti időpont).

Nem tudom, hogy most ketyeg-e ez az első részlet.

Tudom, most van a csúcsidő adózas szempontjából, de esetleg valaki nem tudja, hogy lehetne felgyorsítani ezt az egészet?

Illetve valakinek van ötlete arról, hogy a nav hogy nem látja az általam bejelentett (és kormányablak által elküldött) adásvételit?



2022. máj. 22. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A kormányablakban kaptál róla valami igazolást, hogy bejelentetted az autó eladását?

Legalább az adásvételi 1 példányára ráírták, hogy átvettem ekkor és ekkor?

2022. máj. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igazság szerint nem emlékszem, bár nem találok ilyen papírt és nem szoktam ezeket kidobni. De a hölgy előttem csinálta meg még rá is kérdeztem, hogy akkor ezzel én bejelentettem mindent?

Erre azt mondta, hogy igen, jelzik az illetékes hatóságnak.

2022. máj. 22. 21:48
 3/11 A kérdező kommentje:
Illetve a másik önkormányzat tudott róla (tehát napra pontosan ismerik mikor történt az adásvételi), annak ellenére, hogy a vevő nem jelentette be.
2022. máj. 22. 21:51
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, mert megkönnyítette volna az ügyintézést.

Esetedben az is bekavarhat, hogy mint írtad fent, forgalomból kivont járművet adtál el, azt nem íratta át a vevő és vonták ki emiatt újból a forgalomból. (gondolom ideiglenesen volt kivonva eredetileg)

A NAV válaszadási határideje 30 nap, amit egyszer közléssel újabb 30 nappal meghosszabbíthatnak.

Azaz 30 napon belül kell válaszolniuk, de akkor még írhatják azt, hogy bla, bla, bla.... 30 nappal meghosszabbítom. Akkor 60 napon belül ad választ a kérdésedre.

ÜCCn keresztül beszélj ügyintézővel. Ha van ÜCC regisztrációd is, akkor a konkrét ügyben is adhat választ. (megmondhatja, hogy kinek a nevén van az autó, miért kaptál értesítést) Ha nincs ÜCC reg-ed, akkor csak általános felvilágosítást ad.

Arra figyelj, hogy ez nem kötelező hatályú tájékoztatás, azaz bármit mond az ügyintéző, vagy bármit ír, az egy esetleges perben nem perdöntő. Sajnos már jártunk úgy, hogy ugyanabban az adott ügyben 4 ügyintéző 4 eltérő tájékoztatást adott.

Most már nem, de a későbbiekben használd inkább az elektronikus változás bejelentést ha eladod az autódat: [link]

2022. máj. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Egyre jobban arra gondolok amúgy, hogy a városomban lévő kormányablak szúrt el valamit...

Remélem nem én veszítek pénzt az ő inkompetenciájuk miatt.

Esetleg azt nem tudod, higy ilyenkor azért elnéző szokott lenni a nav?

Anno soron kívül fogadtak a kormányablakban (bejelentkeztem, de hamarabb bejutottam más okok miatt, így az időpontot később lemondtam), szóval azt sem tudom, van-e valamilyen hivatalos jele annak, hogy bent voltam ezt intézni.

Arra én rákérdezhetek a kormányablaknál egyáltalán, hogy utána tudnak visszamenőleg nézni, hogy megtörtént-e a bejelentés?

2022. máj. 23. 06:20
 6/11 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet, hogy a kormányablaki ügyintéző szúrt el valamit, nem lenne egyedi eset. (ismerősömnek pl beírták azt a kódot a jogsijába újításkor, hogy szemüveggel vezethet. Még jó, hogy 2 példányban adta ki a háziorvos és megvolt neki otthon. Az ügyintéző meg reklamációkor azt mondta, hogy mondja azt a rendőrnek, hogy kontaktlencse van betéve éppen. Kár, hogy a kód szerint csak szemüvegben vezethetne, lencsével sem)

A NAV magánszemélyekkel elnézőbb szokott lenni, de azért ez is nagyban megye, ügy és ügyintéző függő. Esetedben szerintem visszamenőlegesen megoldják a helyzetet és nem lesz gondod belőle, csak előfordulhat, hogy több kört kell futnod.

A kormányablaknál felesleges utána kérdezned, pár napra visszamenőleg se nagyon adnak tájékoztatást ilyenről, se arról hogy ott jártál, se arról, hogy mit akartál intézni, arról meg főleg nem, hogy mi lett rögzítve a rendszerben (max. ha van valami nagyon jó ismerősöd ott), nemhogy több, mint 1 év után.

2022. máj. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Itt ugyan a tulajdonosról nem találsz adatokat, de sok egyébről az adott autóval kapcsolatban igen: [link]
2022. máj. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Van ismerős kormanyablaknál édesanyám lévén, telefonálunk nekik, hátha kivételt tesznek most.

Nagyon köszönöm mindenki segítségét és válaszát!

Nem ígérem, hogy nem fogok még kérdezni, de remélem elkerülöm...:)

2022. máj. 23. 17:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Legyen tanulópénz a jövőre nézve:

Ha bejelentesz bármit, vagy benyújtasz bármit a kormány szerveinél, a saját példányodon vetesd át dátummal ellátva! Mindig!

Nem kell szégyenlősnek lenni és az se érdekeljen, hogy az ügyintéző mondjuk csúnyán néz Rád miatta. Ragaszkodj hozzá!

2022. máj. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Teljesen jogos.

Mentségemre szóljon: elvette a papírt, ugye a pult mögül nem láttam mit csinál, de mivel az én ügyemről beszéltünk és a kérdésemre azt válaszolta, hogy ezek után nekem semmi teendőm nincs, megnyugodtam, illetve konstatáltam, hogy elintézte/elfogja intézni.

Ezek alapján viszont valahol gikszer volt és az is hozzátartozik, hogy még nem egyértelmű, hogy az ügyintéző nézett be valamit.

2022. máj. 24. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!