Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A Patreonból jövő bevételek...

Kovacstomi kérdése:

A Patreonból jövő bevételek után, hogy kell adóznom?

Figyelt kérdés
Jelenleg 21 éves diák vagyok viszont hamarosan nem leszek diák mert levizsgázom. Szeretnék patreonra kirakni tartalmakat és azzal pénzt keresni, de eddig egyetlen értelmes választ sem kaptam, még a NAV-tól sem. Az ez után való adózás teljesen érthetetlen számomra.

#adózás #bevétel #NAV #Patreon #Patreon adózás #Adózás fiatalon
2023. márc. 14. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Vakmerő húzás, de én írnék egy megkeresést a NAV-nak amire levélben vársz választ. Jó pofátlanul beleírva, hogy iránymutatás hiányában nem fogsz adózni a bevétel után, mert nem tudod megállapítani mit kell csinálni. Ha erre az a válasz, hogy nem tudják megnevezni hogy mit kell csinálnod, akkor lesz egy hivatalos válaszod a hatóságtól. Ezután nem adózol semmit, és ha bármikor elővesznek akkor ezt a választ bizonyítékként felhasználod. Úgyis csak 5 évre visszamenőleg tudnak követelni.


Életszerűbb megoldások: hátha egy könyvelő tudja, vagy ha itt sem válaszol és nem találsz választ, esetleg megkérdezel 1-2 ilyen netes embert hogy ők mégis hogy csinálják.


Bocs, hogy ez sem értelmes válasz, de gondolom azon már rég túl vagy hogy mindenféle variációban áttúrtad a netet. Ráadásul a KATA átvariálása óta már a régi cikkek sem pontosak:

[link]

[link]

2023. márc. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Én sem tudok biztosat mondani, de az ebből származó jövedelem adója 15% lehet. Az oldal is kap valahány százalék részesedést.


Twitch-ről származó bevétel után is 15%-os adót kell fizetni, ráadásul ott például egy sub $5-tól kezdődik amiből a streamer $2,5 kap, ezt a $2,5 pedig 15% adó terheli.

Hasonlóan tudom elképzelni a Patreon rendszerét is, de nem ismerem a platformot.

2023. márc. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Amilyen kevesen használják azt a szart olyan kevés bevételed lesz hogy teljesen adómentes
2023. márc. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Keress fel egy szakembert, mert eddig itt csak hibás válaszokat kaptál.
2023. márc. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mégis miféle tartalmakat lehetne Patreonon értékesíteni, hogy abból szemmel is látható bevételed keletkezzen?
2023. márc. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok,

#5-re válaszolnék: Mint írtam nem ismerem a platformot, de nézhető, felkapott tartalmat sokkal egyszerűbb kitalálni mint elsőre tűnik. Ténylegesen csak kell egy jó ötlet, ki kell találni milyen felszerelésre van szükséged hozzá, a beszerzést követően pedig el lehetne kezdeni a dolgot, utána pedig folyamatosan lehet ötletelni hogyan lehet jobbá tenni.

Például van YouTube-on egy amerikai csávó, aki furgonnal járja a városokat és ha lát egy elhanyagolt kertes házat, burjánzó utcafrontot, akkor felajánlja hogy ingyen lenyírja, cserébe csak beleegyezést kér, hogy a tulaj hangja legalább szerepelhet a felvételen.

Ezután fogja, különböző szögekből felveszi ahogy lenyírja a füvet, elsöpri a járdát és kész is az ASMR videó. Habár én csak bele szoktam tekergetni, de milliós nézettsége van rajta. Van a videóban vagy 20 reklám, tegyük fel hogy 100.000 ember telefonról végignézi a reklámokat, az minden 1.000 reklám megtekintés után $2 körüli haszon. Szóval $200-t keres kb./minimum egy videójával. Órabérre vetítve 10 órájában biztos benne van, szóval $20-os órabérrel nem tudom megéri-e neki, de én kreatív ötletnek tartom.


De hát annyi hülye ötlet van ami mégis felkapott, sikeres. Nekem is van egy ötletem csak nincs meg a kellő felszerelés, de én vállalkozással kötném össze a dolgot.


Amúgy pedig a #4-el kell egyetértenem, erre a kérdésre csak szakember tud megfelelő választ adni.

2023. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát, hogy mennyi lesz a bevételem? Fene tudja, egyébként azóta elrendeztem a dolgokat, hamarosan elkezdem a csatornámat, aztán kiderül mennyire fut be.
2023. márc. 24. 00:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá! Várunk vissza a tapasztalataiddal!
2023. márc. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!