Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy működik az amikor költözé...

Hogy működik az amikor költözés miatt nagy mennyiségű saját használt cuccok eladók és a NAV elfogadja hogy ez nem üzleti tevekenyseg?

Figyelt kérdés
Ugyanakkor Arról van szó hogy az évi 600000 Ft nál több lesz tehat adozni valahogy mégis kell viszont nem kell hozzá vállalkozói mert bizonyítani tudom emailekkel hogy ezeket a cuccokat Kínából rendeltem több mint öt éve. Azért fontos mert vannak közte bontatlan jatek drón modellek is. Akkoriban ez volt a hobbim. Ra lehetne fogni nav által elméletileg hogy új dolgokat adok kell gyakorlatilag bizonyítani tudom hogy nem egeszen azok. (Jókora részük olyan típus ami már nincs forgalomban ugyanakkor bontatlan)
2023. márc. 17. 09:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%

Ezt csak egy esetleges vizsgálatnál fogják rajtad számonkérni (ha lenne egyáltalán ilyen vizsgálat).

Akkor majd elő kell állni azzal, amit itt is előadtál. Szerintem simán hihető. Amúgy meg mitől félsz, hogy a hirdetéseidre rápattan a Nav? Ezt kevésbé hiszem, főleg, ha nem egyszerre teszed fel a zsír új bontatlan cuccaidat. Amikor meg már el van adva, gondolom, hogy arról írtok egy valami papírt (márcsak hogy adózni tudjál utána), arra nem kell ráírni, hogy az adott cucc bontatlan, új volt. Rá kell írni, hogy használt, és kész.

Arról meg úgyis lesz papírod, hogy pont ebben az időszakban költöztél, tehát miért ne lenne hihető a dolog.

2023. márc. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt hallottam a NAV idén ezt kiemelten ellenőrzi ezért kéne mindent szabályosan. Mi van pl. ha navos próbavásárlónak adom elő hogy úgy írjuk hogy használt?
2023. márc. 17. 10:14
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
Ha akkora összegben akarsz értékesíteni, hogy ez feltűnjön a NAV-nak is, akkor gondolom nem okoz gondot kifizetni egy órás tanácsadást egy könyvelőnek
2023. márc. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Bár ilyen egyszerű lenne a világ. Érdemes ennél jóval komolyabban venni az ilyesmit
2023. márc. 17. 11:50
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Minél komolyabban venni? Annál, hogy megfizetni egy hozzáértő valódi tudását?

Vagy igazából a kérdés, nem arra irányul, hogy szabályos legyen?

2023. márc. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez az egy óra egy adobevallashoz nagyon komolytalan. Főleg ha folyamataban történik hónapok alatt a kereskedés.
2023. márc. 17. 12:05
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

#1 vagyok. Azért az már tényleg gáz, amit írsz!

- "Ez az egy óra egy adobevallashoz nagyon komolytalan." de ki beszélt itt adóbevallásról? a 3-sa csak egy tanácsadást említett. Az azért szerintem beleférne 1 órába.

- Ha valaki vásárolna tőled, akkor a papírra annyit írtok, hogy drón. Ha az éppen egy Nav-os, akkor előadod, hogy ez egy tévedésből rendelt, vagy rossz terméket szállítottak Kínából, esetleg kaptad, de nem kellett. Ha meg nem volt Navos az illető, akkor bármikor nézik, nem tudják, hogy új vagy használt.

- De a legnagyobb baj, amit legutóbb írtál: "folyamataban történik hónapok alatt a kereskedés.". Ami ilyenkor számít, az a tevékenység, az árucikkek, az időtartam, rendszeresség, és az, hogy haszonszerzésre irányuljon a történet. Márpedig te magad is "kereskedésnek" nevezed a tevékenységet.

Szerintem az a lényeg, hogy ha józan paraszti ésszel, életszerűen elképzelhető, hogy a saját megunt, nem kellő dolgaidat árulod időnként, akkor ez nem vállalkozás. Teljesen mindegy, hogy valaha hordtál-e egy gatyát, vagy sosem volt rajtad, nem lényeges. De ha már az 5. ugyanolyan zsír új drónt árulod, az azért gáz. Ráadásul legyünk racionálisak. Amikor az ember a saját megunt cuccait árulja, akkor nem nagyon tud nyereséget realizálni a dolgon, főleg úgy, hogy megvannak a számlái is az adott termékről.

Szóval én is azt tanácsolom, hogy amennyiben kételyeid merültek fel azzal kapcsolatban, hogy életszerű-e az általad folytatni kívánt tevékenység, mint magánember ingóság eladása, akkor tényleg érdemes átbeszélni egy szakemberrel, és nem a GYK-n lepontozni azt, aki segítséget próbál adni.

Ja és, ha a szakember azt mondja, hogy ezt így inkább ne csináld, akkor ne keverjél le neki egy pofont!

2023. márc. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen de egy adótanácsadás kevés. Beleferni belefér csak ép kevés. Ez olyan mintha diszvacsorarol érdeklődnék te meg azt mondanád hogy egyek egy zsemlét hogy ne legyek éhes.


Igen kereskedések nevezem mert az de nem az a kérdés hogy minek nevezem hozzá nem ertokent hanem hogy jogilag mi. Márpedig költözés miatt feleslegessé vált korábban felhalmozott dolgok folyamatos eladasa jogilag nem vállalkozás nem kereskedés. És az egyáltalán nem baj ha valaki pontatlanul fogalmaz. Akár azt is mondhatom hogy megölök valakit ettől még nem leszek gyilkos és bajnak se nevezném.


Tudok példákat a józan paraszti ésszrol de megintcsak nem ez a kérdés.


Azt is tudom hogy előtte szakemberrel kell majd átbeszélni de megintcsak nem az a kérdés hogy szakemberrel kell e átbeszélni vagy se

2023. márc. 17. 14:04
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mint a látási és útviszonyoknak megfelelő vezetés.....senki sem mondja meg azt, hogy milyen is az pontosan.

Egy könyvelő is legfeljebb támpontokat fog tudni adni, de a lényeg az, hogy egy esetleges Nav ellenőrzés mit fog mondani.

2023. márc. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Vagyis Ingyen megkapom itt a trolloktól azt amit a könyvelő pénzért mondta mondana.
2023. márc. 17. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!