Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bt vagy Kft jobb adózás és...

Bt vagy Kft jobb adózás és könyvelés szempontjából?

Figyelt kérdés
Nemrég inditottunk egy Bt-t, mert nem volt 500ezer kezdőtőkénk. Utólag kiderült, hogy a Bt-ben alkalmazott vagyok, magamat alkalmazom ?!? Igy, mint vállalat és mint alkalmazottak után is sok a tennivaló. Ha átalakulunk Kft-nek kevesebb lesz a könyvelni való, a papirmunka? Kft-nél nem leszek alkalmazott? Nem szeretnék nyugdijalapot fizetni, legalábbis egyenlőre nem. Remélem nem kérdeztem nagy butaságot :) és nincs hosszú i-m :)
2010. okt. 7. 00:05
 1/10 A kérdező kommentje:
2en vagyunk a Bt-ben, jó lenne ha nem kéne könyvelőt fizetni, de olyan bonyolult minden, remélem csak az elején az, mivel minden dolog új.
2010. okt. 7. 00:07
 2/10 anonim ***** válasza:

bármit is csinálsz, a járulékokat fizetni kell magad után, ebben biztos vagyok. A Bt-nél az a gáz, hogy a saját vagyonoddal felelsz, a kft-ben csak azzal a vagyonnal amit beletettél.


Erre mondta egy ismerősöm adóval foglalkozó kollégája, hogy alapítson az ember két kft-t. egyik kft-d bérbe adja a vagyont a másik (fő)kft-nek. azt ha a fő-kft becsődöl, akkor nem viheti az apeh a vagynt, mert csak bérbe volt.


könyvelőt mindenképpen kell fizetnetek.


nem vagyok adószakértő amúgy, ergó lehet, hogy van amit rosszul mondtam, bár szerintem nem, mert nemrég utánajártam a nagyjának én is.

2010. okt. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy melyik formát választod: ha nem vagy nappali tagozatos tanuló, és nincs heti 36 órát elérő főállásod, akkor a minimálbér után fizetned kell, ha részt veszel a cég tevékenységében, mint képviselő. Ezt tagi jogviszonynak hívják. Nem azért vannak különböző cégformák, hogy el lehessen kerülni az adó, és járulékfizetést. A KFT annyiból kedvezőbb, hogy csak a törzstőke erejéig felelsz a tartozásokért, de bűncselekmény esetén - pl adócsalás - ez a tagok magánvagyonára is kiterjed. A két KFT-s ötleted meg hülyeség.


-apehes-

2010. okt. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mármint az első hozzászóló két KFT-s ötlete, elnézést. Ezt csalásnak hívja a Btk.
2010. okt. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Ennyi időtök van az apehban, hogy már reggel 7 kor a gykon irogattok?


CSINOVNYIKOK!!!

2010. okt. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Mármint az első hozzászóló két KFT-s ötlete, elnézést. Ezt csalásnak hívja a Btk."


ez egy apeh-os ember javaslata volt, elárulom neked.

2010. okt. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, a két KFT-s dologról már hallottam én is, a cégalaptásnál amelyik ügyvédnél voltunk, szintén ketten csinálták, az ügyvéd hirtelen lebetegedett, igy a másik adott számlát, aki nem tudott áfás számlát adni, de ezzel mi jól jártunk, mert igy kevesebbe került. Mindenki ott csal, ahol tud, sajnos másképp nem megy...Egyenlőre örülünk, ha egy KFT-t sikerült bejegyeznünk, mert azért nem kevés pénz :)
2010. okt. 7. 10:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Tisztelt apehes! Egyáltalán nem így van, kérem a félretájékoztatást mellőzni, érintettnek info priviben
2010. okt. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben félretájékoztatás az, hogy leírom azt, ami a jogszabályokban szerepel, ám legyen. :) Ezentúl nem válaszolok a szabadidőmben (jelenleg táppénzen vagyok), aki tanácsot akar, menjen ügyvédhez, könyvelőhöz, és fizesse meg. Aztán ne csodálkozzon, ha bírságot kap egy ellenőrzés során.
2010. okt. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyvalamit felejtett el: a törvény ugy kb három éve változott... Ha nincs személyes közreműködés, akkor nincs járulék fizetés sem. Pusztán az ügyvezetői teendők ellátása Apeh állásfoglalás szerint sem jelent személyes közreműködést.
2010. okt. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!