Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért ilyen bonyulult az...

Miért ilyen bonyulult az adózás, könyvelés?

Figyelt kérdés
Mindenhez könyvelőt kell alkalmazni szinte, úgy látom. Az állam szándékosan bonyolítja az elszámolnivalókat, hogy a könyvelők munkához jussanak, vagy tényleg ilyen sok munkája van a könyvelőknek? Miért ilyen nagy a bürokrácia (ezernyi adatlap bejelentőlap, Txxxx nyomtatvány)?
2009. aug. 26. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Könyvelő vagyok. A kormány mindig megígéri az egyszerűsítést, és minden egyes változtatással csak bonyolultabb lesz. Olyanok hozzák a törvényeket, készítik a javaslatokat, akik soha az életben nem könyveltek, fogalmuk sincs a végrehajtásról. Nem tudom, hogy másnak mennyi munkája van, nekem olyan nincs, hogy mindennel kész lennék, és nincs mit csinálni. És valóban senkinek sem ajánlom, hogy ne alkalmazzon könyvelőt, sőt ma már egy sima SZJA bevallást is jobb ha az készíti el, mert lehet nagyon elrontani.
2009. aug. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én ezt még "megfejelném".

Maga a pénzügy és számvitel több szakmából tevődik össze.

Kell egy jó munkaügyes, kell egy jó béres, egy jó adós (Szja-ra), kel egy az ÁFÁ-ra és a többi adóra, kell egy jó tb-s és egy jó számviteli szakember.


A munkaügyes + béres + adós az szjahoz + tb-s az egy összefogott szakma, most kezdik a komplex képzésüket.


A másik szakember a könyvelő, akik átfogó képzés keretében a tb és az szja és a munkajog egy kis szeletét kapják csak meg. Igazán bonyolult problémát kevés könyvelő tud megoldani hibátlanul.


Ezzel természetesen nem akarom megbántani a könyvelőket, de tényleg ilyen bonyolult.

Én egyszer összeírtam, hogy a munkaügy, bér, tb, szja területhez kb. hány jogszabály ismerete és alkalmazása szükséges. (Nem kell minden jogszabályt tudni, van amelyikből "csak" egy mondatot, de azt a megfelelő helyen és időben pontosan kell alkalmazni.)

Ez 1998-ban 67 törvényt és több mint 260 rendeletet jelentett. (... és akkor még nem könyveltünk)

2009. aug. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Minél nehezebb, a könyvelő/magánszemély annál több hibát vét és állambácsi/APEH ezzel az ürüggyel jól lehúzhatja az embert anyagilag.

Ha így haladunk, gyaloglási kérvény is lesz, amit legalább 5 hónappal előtte be kell majd nyújtani.

2009. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én főkönyvelő vagyok, és az azért ne hagyjuk ki a kedvencemet se; KÖRNYEZETVÉDELMI TERMÉKDÍJ!!!!!
2009. aug. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

13:48

Most ez komoly? Azt tudtam, hogy az egész rendszer tele van felesleges baromságokkal, de ez váratlanul ért. Jó, hogy még nem külön állatfajok "védelméért" adóznunk!

Basszus, remélem ezt egyik politikus elvtárs sem olvassa, mert még tényleg bevezetik.

2009. aug. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
14.16-os. Persze hogy komoly. A környezetvédelmi termékdíjat mindenkinek kell fizetni, aki valamilyen csomagolást végez. Tehát minden kereskedőnek, gyártónak, termelőnek stb. Néhány esetben a jogszabály elengedi a fizetési kötelezettséget, de a vállalkozók kb. 90 %-át érinti. Már 2003-ban bevezették, előtte a gyártó fizetett. Azóta van rajta igazán hangsúly, mióta az ellenőrzése átkerült az APEH-tól a VPOP-hoz.
2009. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen nagyon sokrétű szakma, de kis cégeknél nincs külön bérelszámoló, tb-s, munkaügyis stb. A könyvelő csinál mindent. Nem könnyű folyamatosan képben lenni, állandó tájékozódást jelent. Nem mondom, hogy nem követek el hibát, de miattam még egy céget sem büntettek meg, amire büszke vagyok. De azt is el kell ismerni, hogy egy nagy cégnél bonyolultabbak a dolgok, mint a kisebbeknél.
2009. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert egy nagyon rossz rendszerbe születtünk!
2009. aug. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Meg, hogy minél többet ronts és minél többet fizess emiatt.

Előző voltam.

2009. aug. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!