Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Halál után ki mennyit örököl...

Halál után ki mennyit örököl az ingatlanból? (többi lent)

Figyelt kérdés

Élettársammal közösen vettünk egy házat felesben 6millióért.

Élettársam meghalt, a ház fele az enyém a másik fele a három gyerekéjé. A ház a saját költségemen lett felujítva. Az örökösök a mostani eladási árból kérük a részüket, nem az apjuk részéből vagyis 3 millióért. Szerintem ez így nem fair. Kinek van igaza, mi a jog ilyenkor?



2023. márc. 20. 17:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10

élettárs, nem feleség.

2023. márc. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ja. Nem baj a lényeg attól még kb ugyanaz, együtt éltek. Ha tudja bizonyitani akkor rendben van. Bár még mindig nem tiszta és konkrét az ennyit meg annyit követelése, lehet hogy szimplan ki lehet matekozni a dolgot de nincs információ. A kérdező menjen el ügyvédhez, ha jogos az igénye megoldhsto. Meg házastársi kapcsolatban se lehet olyannal érvelni hogy a fiam itt kalapalt 4-5 éve akkor most visszamenőlegesen jár valami. A munkáért nem jár semmi nem kért bért érte. Ha rakoltott 1-2 milliot azt ma egy ingatlan eladási árában lehet érvényesíteni mert eladják 15ert 7.5 a női örökösének 7.5 neki lenne. O kitalálja hogy neki 9 kell vagy nem adja el mindenki megszivja. Meg is kapja a 1.5 milliót és kész. Tehát biztos van megoldás ami mindrnkinek jó csak a helyzet ismerete fontos ahhoz, hogy ki lehessen talalni
2023. márc. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#11

Nagyon nem minegy. A házasság vagyonközösség, az élettársi viszony nem.

2023. márc. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Sok különbség követelés esetén nincs. A házasságnál alapból jön, élettársi viszonynál "meg kell érte dolgozni" a bíróságon.


Olyan nincs, hogy azért, mert élettársi kapcsolatban éltem valakivel, nem pedig a házastársa voltam, szétválás esetén például lyukas gatyában távozom.


Én is ügyvédet ajánlok a kérdezőnek. Jó ügyvédet...

2023. márc. 22. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!