Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért látom több magyar...

Miért látom több magyar vállalkozásnál is a cseh cégformát? (s.r.o) és nem Kft-t?

Figyelt kérdés

Például ennél a cégnél:


[link]

[link]


Gondolom "adóoptimalizálásról" van szó, de a pontos részleteket nem tudom, hogy hány %-kal jár jobban, mert hiába googlezem ki, hogy mennyi a társasági adó meg osztalékadó ott és nálunk, más más értékeket dob ki minden oldal és nem tudom melyiknek higgyek.


Az s.r.o esetében ezt találtam egyébként:


"19% társasági adó


5% osztalék adó


0% elvárt adó


nincs gépjármű regisztrációs adó


gépjárművek után az áfa visszaigényelhető"


De egy magyar oldalon meg azt találtam, hogy nálunk meg 9% a társasági adó, akkor meg nem értem, hogy miért érné meg a plusz macera, hogy külföldi céget alapítani meg az itteni NAV-val is szívni, mert gondolom nem nézik jó szemmel az ilyesmit..



2023. márc. 31. 03:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha már itt tartunk, érdekelne az árbevételi adatai is, a nemzeti cégtárban ugyanis nyilván nincs fent :D
2023. márc. 31. 03:41
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy egy cégnek van magyar nyelvü honlapja is, nem azt jelenti, hogy magyar a cég. Rengeteg webshop van cseh tulajdonban, nem adóelkerülési céllal, hanem mert cseh a tulajdonosi kör, csak szállítanak x darab országba, és erre készül x darab nyelvü honlap is. A belinkelt cég mondjuk spec egy sufnicég, de brnoi lakos a tulajdonosa. Én spec megtaláltam az árbevétel adatait, csak éppen a cseh céginfoban. Én is prágai vagyok, mármint itt születtem, a cégeim is itt folytatnak tevékenységet, logikusan itt is adózok, nem azért, mert ezzel optimalizálok, hanem mert itt születtem, itt vagyok rezidens. A Microsoft sem lesz attól magyar cég, hogy van magyar nyelvü honlapja, meg néhány magyarul (is) beszélö munkatársa. Talán nem a guglzgatásokat kellene alapul venni, föleg, hogy cseh cégek esetében magyar nyelven próbálkozol.
2023. márc. 31. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az internet előnye. Pár kattintással fillérekből lehet átöltöztetni egy webshopot bármilyen nyelvűre, egy domain regisztráció is filléres tétel, és máris lefedi a cég egész kelet-európát.


Lengyel cégből is rengeteg van.



(Az egy másik kérdés, hogy miért van rengeteg lengyel és cseh webshopos cég a térségben, és miért nincsenek magyarok ugyanilyen számban arrafelé. Ennek az oka az üzleti környezetben keresendő, a hazai adózási szabályok és bürokrácia nem igazán támogatja azt a fajta üzleti környezetet, hogy a cégek tömegével támadják a nemzetközi piacokat - aka, amíg itthon a bürokráciával küzdenek a cégek, addig kint a terjeszkedésre fordítják az energiáikat)

2023. márc. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én például szlovák bejegyzésű e-cigi shopoktól szoktam vásárolni (nem, nem elfbar-t). Azokat, amiket ők árulnak, magyar cég nem értékesíthetné.

Ha olyan a cég tevékenysége, hogy sok céges autót tartanak fenn, akkor is jobban megérheti így. Az is pozitívum lehet, hogy nincs elvárt adó. A többiek által írtak is fontos szempontok lehetnek, határon túli magyar és akkor már oda alapít céget, stb.

2023. márc. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Oké, akkor kiegészíteném ezzel az információval a kérdést:


Ez a webshop egy magyar nyelvű youtube csatornával rendelkező, látszólag magyar férfi tulajdona.


Link:


[link]

2023. márc. 31. 09:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Te két különbözö webshopot linkeltél be, a csehországinak nem ez az ember a tulajdonosa.
2023. márc. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mind a két webshophoz ugyanaz a cég köthető, csak az ÁSZF-ben kell megnèzni.
2023. márc. 31. 12:08
 8/9 anonim ***** válasza:

És? A csehországinak akkor sem ez az ember a tulajdonosa, gondolom van valami szerzödés köztük viszonteladásra, nem kívánok ezzel a bohóccal foglalkozni, sem a youtube algoritmusom tönkrevágni idétlen videók nézegetésével.


De válasszuk már külön a kérdésed: milyen alapon állítod be Csehországot valami adócsalásra szakosodott/érdemes adóparadicsomnak? Magadnál vagy? Egyrészt baromi magasak az adók, másrészt EU tagállam, ha valakinek ez járna a fejében, arra ott van Líbia, Honduras, stb Azt meg nem is tudom, honnan vetted, hogy más országokban magyarul kellene közzétenni bármilyen információt, pl adózás, ezt minden ország a saját hivatalos nyelvén teszi közzé, a céginfokat is nyilván, meg miért kellene már egy randon országban bejegyzett cég adatainak a magyar nemzeti jogtárban megjelenni, ott a magyar cégek vannak.

2023. márc. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Másold már be nekem azt a részt, ahol én bármelyik országról is azt állítottam, hogy adóparadicsom lenne!


Bemásolom neked, hogy én mit írtam:


"Gondolom "adóoptimalizálásról" van szó, de a pontos részleteket nem tudom, hogy hány %-kal jár jobban, mert hiába googlezem ki, hogy mennyi a társasági adó meg osztalékadó ott és nálunk, más más értékeket dob ki minden oldal és nem tudom melyiknek higgyek."


Utána még azt is írtam, hogy "De egy magyar oldalon meg azt találtam, hogy nálunk meg 9% a társasági adó" tehát pont, hogy azt találtam, hogy a társasági adó legalábbis nálunk alacsonyabb.


Ez egy kérdés volt, mint ahogy én az úgynevezett "Kérdező" vagyok, tehát nem jelentettem ki semmit, kérdeztem, amiben volt ugyan feltételezés, de mivel alaptalannak gondoltam az általam talált google eredmények alapján, így laikusként elvetettem, ellenkezőjét tettem annak, amivel te megvádoltál engem és megkérdőjelezted a józan elmeállapotomat.

2023. márc. 31. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!