Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakás kiadás ismerősnek...

Lakás kiadás ismerősnek szerződéssel adómentesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy létezik e valami kiskapu vagy megoldást arra, hogy ne kelljen adóznom lakás kiadás után? ismerősnek adnám ki, mire lehet ilyenkor hivatkozni a szerződésben, hogy hivatolosan jogszabályok batartásával ne kelljen adózni az albérlet után? Fontos hogy hivatalos legyen ne feketén, mert bármi kár van a lakásban utána nem szeretnék még én rosszul járni hogy nem volt hivatalos. Lakcímet is ideiglenesbe szeretné a lakó bejelenteni. Sajnos nem vagyok túl jártas a téában ezért lenne szükségem segítségre. Aki segítene annak köszönöm előre is.

2023. ápr. 1. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól lesz fekete, hogy nem adózol.
2023. ápr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak 15% SZJA-t kell befizetni a lakáskiadásból származó bevételből.

Nem érdemes egy ekkora összeg miatt trükközni.

2023. ápr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Mert ki az, aki fizet adót lakáskiadás után? 😂
2023. ápr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as


Én pl. fizetek. Ezt a bérlők is tudják, mégis volt olyan, aki a NAV-al fenyegetőzött, amikor felmondtam a szerződést.

2023. ápr. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Szívességi lakáshasználatnak álcázod a kiadást. [link] De elég szánalmas, hogy kötelességednek nem akarsz eleget tenni, a jogaidhoz meg ragaszkodnál.
2023. ápr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 NTBS ***** válasza:
100%
Nincs.
2023. ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
4: és a bérlőknek mi köze hozza egyáltalán?
2023. ápr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

"és a bérlőknek mi köze hozza egyáltalán?"


Semmi. Ez tény. Viszont szeretik az orrukat mindenbe beleütni.

2023. ápr. 2. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
7: pont annyi, amennyi a tulajnak a lakcímbejelentéshez. Semmi.
2023. ápr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A lakcímbejelentéshez hogyne lenne köze a tulajnak. Aláírja a bejelentőlapot, hogy "hozzájárul".


A tartózkodási hely egy más kategória. Oda bérleti jogviszonyod igazolásával is be tudsz jelentkezni. Viszont az nem örökös, csak 5 évig érvényes.

2023. ápr. 4. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!