Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szerintetek nem felháborító...

Szerintetek nem felháborító hogy az osztalékot nem ugyanolyan mértékben adoztatják mint a sima munkabért? Szerintem vérlázító, pont a gazdagok lesznek igy még gazdagabbak.

Figyelt kérdés

2023. ápr. 3. 09:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
41%
Nem.
2023. ápr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
39%
Miért fáj neked az, hogy valaki jobban él nálad?
2023. ápr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Hirtelen minden nyugdíjas nagymama cégtulajdonossá válna.
2023. ápr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
50%

De, vérlázító! 90%-os adót kellene rá rakni...



Jah, hogy pont a leggazdagabbak ilyenkor simán alapítanának egy EU-s céget, és azon keresztül tőzsdéznének? Hát az kit érdekel...


Legfeljebb az a mostani befizetés sem lenne a munkanélküli segélyedre, amit most a gazdagok fizetnek.

2023. ápr. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Pont tegnap hallottam, hogy Georgiába 1% az egyéni kisvállalkozók adója.

Nem az a lényeg hogy mindenki sz0pjon, hanem hogy lehetőleg mindenkinek egyre jobb legyen.

2023. ápr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Nekem a munkaberembol minden honapban levonnak vagy 300 ezer ft ilyen olyan jogcímen adó, járulek stb, és még a boltban is fizetem a 27% áfát, tehát szerintem joggal vagyok felháborodva hogy az átlag munkavállalót szénné adóztatják, a miliárdosok meg köszönik a jól vannak hisz arányaiban sokkal jobban járnak, ráadásul a beveteleinek csak töredéket költi megélhetésre (lakás, élelmiszer, rezsi)
2023. ápr. 3. 10:04
 7/31 anonim ***** válasza:
81%

#6


És igy is mérföldekkel több adót fizet, mint te.

Szerintem legyen a fejenkénti adó 300 ezer forint, hogy mindenki úgy adózzon mint te. Én örülnék neki, mert jelenleg jóval többet fizetek a kasszába, vállalkozóként.

Ráadásul a gazdagabbak kevesebb közszolgáltatást is használnak (közegészségügy, tömegközlekedés, stb), szóval .. :)

2023. ápr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
53%
#6 mi tart vissza, hogy te is vállalkozó legyél akkor?
2023. ápr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
68%

Nem vérlázító… az hiányozna még hogy a befektetéseimet, amiket már egyszer adózott munkabérből vettem, még egyszer megadóztassák 33,5%-ra ha hozamot mernek termelni..


Én inkább csökkenteném a létező adókat, zsugorítanám az államháztartást, hogy az állam csakis a fegyveres rendfenntartással foglalkozzon, a jelenlegi politikus és bürokrata létszám 1%-a mellett, és minél kevesebb adó és állami támogatás, beavatkozás torzítsa a szabad piacot!

2023. ápr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Nagyon egyetértek 9#
2023. ápr. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!