Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy cégnél szereztem x év...

Ha egy cégnél szereztem x év programozói tapasztalatot az ugyanolyan piacképes, mint ha több cégnél megfordultam volna ugyanazon idő alatt?

Figyelt kérdés

9 éve dolgozom ugyanannál a nemzetközi multinál Bpesten szoftverfejlesztőként, ezalatt az idő alatt senior szintre fejlődtem, számtalan kisebb-nagyobb projektben vettem részt, új technológiákkal ismerkedtem meg ez idő alatt, végbement egy Cloud integráció valamint céges Agilis transzformáció, jelenleg DevOps szemlélettel fejlesztünk stb... szóval a cég követte / próbálta követni a modern trendeket és technológiákat. Az angollal és angol szaknyelvvel nincsen gondom, a fizetésemmel elégedett vagyok, rendszeresen emeltek, jelenleg is a piaci átlagnak megfelelő bérért dolgozom.


Azonban megfogalmazódott bennem egy kérdés: ha ne adj Isten váltanom kellene munkát, akkor vajon ez a 9 éves tapasztalat ugyanannyit ér, mint ha ezt a 9 évet különböző cégeknél töltöttem volna el? Sok ismerősöm 1-2 évente váltogatta a helyeit így akár 6-7 cégnél is dolgoztak ezidő alatt. Én nem akartam váltani mert mind a bérrel, mind a cég telephelyének elhelyezkedésével (15 percre lakok töle) és mind a kollégáimmal elégedett vagyok csupán kíváncsi vagyok ha eddig sehol máshol nem dolgoztam az életemben (egyetemi tanulmányaim során gyakornok voltam majd teljes állású diplomázást követően) vajon ugyanannyira kompetens vagyok a versenyszférában mint aki ugyanezt az időt több cégnél töltötte el?


-Ismétlem: multinál dolgoztam folyamatosan fejlődő / kornak megfelelően modern technológiák mellett, amiket ki kellett tanulnom, illetve cégen belül is helyeztek át többször másik csapatba, tehát nem egy technológiával dolgoztam 9 évig vagy nem legacy kódokat toldozgattam-foltozgattam hanem kihívásokkal teli munkát végezten



2022. aug. 15. 23:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez függ millió dologtól, melyik cégnél dolgozol, milyen projekteken, pontosan milyen munkakörben, milyen felelősséggel, milyen eredményekkel stb.

Az, hogy multinál dolgozol, önmagában semmit nem jelent. Nem mindegy, hogy a Tesco-nál írsz internal toolokat a HR-nek, vagy keresőmotort optimalizálsz a Google-nél.

Az sem mindegy, hogy mit értesz piacképes alatt, melyik céghez jelentkezel, milyen területre, milyen csapatba, földrajzilag hova stb.

2022. aug. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Van olyan, hogy túl sok, és van olyan, hogy túl kevés. Ez igaz a munkahelyek számára, és az ott eltöltött időre is.


Ha túl sok helyen fordultál meg, túl kevés időt eltöltve mindenhol, az azt a képet adja, hogy sehol nem maradsz meg sokáig, sehol nem bontakoztál ki, és ez nem csak a potenciális tudásszintedet minősíti negatívan, de a céghűségedet is.


Ha viszont egy helyen töltöttél nagyon sok időt, az meg azt a gondolatot ébresztheti, hogy szűk a látásmódod. Csak egy cég egy perspektívájából néztél eddig az egyes problémákra, ami korlátozhatja azt, ahogy a munkádat végzed.


Az arany középút valahol a kettő között van, megjártál több céget, megtapasztaltál többféle perspektívát, és mindenhol eltöltöttél annyi időt, hogy kellő mértékű tapasztalatot szerezz.

2022. aug. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nem.
2022. aug. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!