Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A 25 év alatti SZJA-mentes de...

A 25 év alatti SZJA-mentes de dolgozó fiatalok idén rendelkezhetnek az adó 1+1%-áról, vagy mivel nem vonnak le SZJA-t ezért rendelkezni sem lehet majd?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a választ.

2023. ápr. 3. 21:29
A kérdező szavazást indított:
Igen, lehet rendelkezni
Nem lehet rendelkezni
9 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy tudom igen, mert egyházaknál a 0-ás is számít.
2023. ápr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Lehet rendelkezni, ha a mentes rész felett kerestél, akkor ki is utalják.
2023. ápr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 scamdemic ***** válasza:
36%

Az szja (személyi jövedelemadó) kisbetű, mivel nem tulajdonnév.

[link]

2023. ápr. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

A SZJA nagybetűvel, mivel mozaikszó. :)


Mozaikszó közé és után nem teszünk pontot, tehát helyes az SZJA csupa nagybetűvel. Sőt így helyes. Akár csak az ÁFA szó, vagy a KFT, bár már elterjedt és ez által hivatalosan is elfogadott -> Kft., mozaikszó helyett rövidítésként.

2023. ápr. 4. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3

Köszi, ez aztán nagyon hasznos volt 🤣 legközelebb nem haragszom ha csak a kérdésre válaszolsz és nem kijavítod a helyesírásomat. Bár lehet az egyikhez értesz a másikhoz nem, de ha a kérdéshez közöd sincs, nem muszáj válaszolni. Szép napot! 😄

2023. ápr. 4. 07:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Rendelkezni rendelkezhetsz, de ha 0 SZJA-t fizettél tavaly, akkor nem fognak kiutalni semmit.
2023. ápr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 scamdemic ***** válasza:
67%

#5

Nem tudom, észrevetted-e, de raktam be egy linket a hozzászólásom alá. Abban lehet, hogy megtalálod a választ a kérdésedre, de ha lusta vagy megnyitni és utánaolvasni, akkor pontozz le nyugodtan továbbra is.


#4

A köznévi betűszók alapvetően csupa kisbetűből állnak, hiszen kisbetűs szavakat helyettesítenek. Sem az alkotóelemeik között, sem a szó végén nincs pont:

áfa, héa, taj, szja, tb, vb

[link]

[link]

[link]

(Ui.: az akárcsak egybeírandó. Ilyen helyesírással inkább ne próbáld az észt osztani...)

2023. ápr. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es!


Én így tanultam "annak idején" egy olyan iskolában, ahol pokoli jól kellett, hogy menjen a helyesírás.

Azért is jeleztem, hogy manapság elfogadott másképp is írni. És egyébként is modern, megengedő világban élünk. Legyen úgy, ahogy a nép akarja! :) Majd most jön az, hogy j és ly közül azzal írod a szavakat, amelyik neked szimpatikusabb. :)

2023. ápr. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!