Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Prémium egészségpénztár kérdések?

Prémium egészségpénztár kérdések?

Figyelt kérdés

tehát a fogaimat csináltattam párszor az elmúlt időben, így a kártyám a havi szintű befizetésekhez képest bemínuszolt. az odlalukon nézem, nincs összekötve a bankkártyámmal, ezt írja:"bankszámlaszám hiány - Bankszámlaszám hiánya miatt 110 000 Ft értékű számláját nem tudjuk kifizetni." ez mit jelent? ha ennyit befizetnék, ennek utalnák vissza a kb 80százalékát a bankkártyámra, a maradékot pedig majd jóváírnák? vagy mi ez a 110ezer?


illetve alul van az oldalukon szintén hogy kártyás egyenleg 0, családi kassza 65000. ez mit jelent, mi a különbség? köszi!


2023. ápr. 4. 09:24
 1/6 A kérdező kommentje:
ugye ezt a 110000Ft értékű számláját kifizetni részt azért sem értem, mivel ugye ha nincs rajta annyi pénz akkor nem ők fizetik, hanem először én pl kp-val, erről a kapott számlát beviszem, és elvonják az egészségpénztáramból. tehát végső soron nem ők fizetik nem?
2023. ápr. 4. 09:26
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Le van írva, hogy mi a probléma. Komolyan, mit nem értesz? Nem adtál meg bankszámla számot. Nincs hova utalni.
2023. ápr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kifizettel egy szamlat te magad kpvel. Ezt a szamlat bekuldted az egeszsegpenztarnak. Ok szerernek neked a szamla teljes osszeget kifizetni az egeszsegpenztari egyenleged terhere, de mivel nem adtal meg bankszamlaszamot, nem tudjak neked kifizetni ezt az osszeget.
2023. ápr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolso, es ha az egeszsegpenztari egyenlegem 0? Ertem hogy mit mondasz persze, ha van rajta 100 ezer es 80 erteku szamlat kifizetem kpval es beviszem a szamlat, akkor atutaljak es kifizetik a szamla terhere. De ha nagyobb szamla kerul be mint amennyi penz van rajta? Mert ez tortent most, tuti beminuszolt, ez is erdekelt hogy mennyivel, de nem igy irja konkretan, janem hogy az egyenlegem 0, es 110k amit “nem tud kifizetni”. Na ezt nem ertem hogy hova akarna utalni vagy ilyesmi.
2023. ápr. 4. 13:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Az egeszsegpenztari szamlad nem tud minuszba menni. Ha nagyobb erteku szamlat kuldesz be, akkor azt nem fizetik ki (teljesen).


“Na ezt nem ertem hogy hova akarna utalni vagy ilyesmi.“


Neked akarnak atutalni a keszpenzes szamlak osszeget. Ezt mar leirtam kb ugyan igy az elozo kommentben is ugyhogy megorobalom mashogy:



- van 100k az ep szamladon.

- bekuldesz 100k erteku keszpenzes szamlat

- ezt a 100kt kifizetik neked azutalassal, az ep szamlad egyenlege 0 lesz.

- bekuldesz meg 100k erteku keszpezes szamlat. Ezt nem tudjak kifizetni neked, mert nincs ekoltheto egyenleged az egeszsegpenztari szamldon. Ha befizetsz legalabb 100 ezer forintot akkor mar ki tudjak kifzetni az ep egyenlegedbol a masodik keszpenzes szamlat es ekkor atutaljak majd neked ezt az osszeget.

2023. ápr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2023. ápr. 6. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!