Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egymillió forint az éves...

Ha egymillió forint az éves alkalmazotti adóm az mikkel és mennyire csökkenthető le? Én csak az egészségpénztári befizetést ismerem, az max 150 000 forinttal csökkenti az adót.

Figyelt kérdés
2022. márc. 2. 03:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Az sem csökkenti az adót, rosszul tudod.

Ha van ept-d, attól te meg forintra annyit fizetsz be (vonnak le tőled), csak egy része visszajön ept-be.

2022. márc. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Engem az érdekel hogy mennyi marad. Az mindegy hogy hogyan variájuk.
2022. márc. 2. 08:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Más önkéntes pénztárral kiegészítheted 280 ezerre. Ezen felül csak az adókedvezmények csökkentik (családi, személyi, első házas, stb.). Akr nullára csökkenthető.
2022. márc. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszi. Van erről valahol Pista egy lista? Mert a családi az első házas és a gyerekkel kapcsolatos kedvezmények nem vonatkoznak rám. Személyi az nem tudom mi hacsak nem egészségügyi, de abból kapok évi százezer kedvezményt, így akkor eddig 380 000 jöhet szóba.
2022. márc. 2. 12:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazából majdnem mindent felsoroltam. Még a 4, vagy több gyermeket nevelő anyáknak van szja mentessége, vagyis nullázza az adóját és a 25 éven aluliaknak.

Mással tudtommal nem lehet adóalapot csökkenteni, illetve más alapján adójóváírást kérni.

2022. márc. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!