Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan müködik pontosan az...

Hogyan müködik pontosan az adózás bármilyen online bevételedből? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kutattam, kerestem a neten, hogy pontosan mikor is kell adózni, hogyan és mi után (ezalatt egy Twitch-es fizetésre, szponzorokra, de akár Shopify Dropshipping üzletre, és bármi másra IS gondolok). Valaki el tudná mondani pontosan, hogy nekem (Romániában) pontosan mikor is kell adót fizetnem, és azt hogyan?


Emellett be kell jelenteni egy saját webshopot (Shopify)?

Nagyon kevés pontos információ van erről (főleg, hogy nem tudok Románul, és a magyarra fordított oldalak javarészén nem igazán tudtam megérteni az egészet).



2023. ápr. 7. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Helyedben foglalnék egy időpontot adótanácsónál, sokkal jobb, mint random emberektől kapott információ. Szerintem pár 10e forintot megér.
2023. ápr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rendben, Köszi. Ez is igazából egy jó megoldás, nem is tudtam arról, hogy létezik ilyen. Fiatal vagyok még, 19/F és tanulni akarok ilyen téren mindenről. Belefogtam volna már korábban is e-Commerce-be, viszont mielőtt neki fogtam volna mindig meg akartam tudni az adóval kapcsolatos dolgokat, nem szeretném bezáratni magam tudatlanságból.


Azért még meghallgatom esetlegesen mások válaszát is, utánna járok hol tudok adótanácsot szerezni személyesen.

2023. ápr. 7. 18:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Könyvelő.


Ő el tudja mondani szakszerűen, hogy milyen gazdasági tevékenységet milyen formában tudsz végezni, milyen adózással.


Sajnos az ilyen netes meg innen onnan hallott félinformációk tömegesen termelik ki a hülyéket, akik nagy magabiztossággal mondják hogy 600ezer Ft bevételigig nem kell adózni és társai.

2023. ápr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Olvastam olyat is, hogy 10-15K az édeskevés egy részletes "érdeklődéshez", ez így mennyire igaz?
2023. ápr. 7. 19:27
 5/5 anonim válasza:
Mindenképp nézz helyi könyvelőket és az ő értékeléseiket, majd kérdezd meg őket. Falun elhiszem, hogy még sok is, városban inkább kevés. Kérdezd meg, nem harap :)
2023. júl. 9. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!