Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha Németországban dolgozom...

Ha Németországban dolgozom magyar cégtöl több, mint 6 hónapja, de Egyesületem van itthon akkor hol adózok?

Figyelt kérdés
Jár így a német adókedvezmény?

2023. ápr. 28. 07:46
 1/3 xswerdy ***** válasza:

mi az, hogy egyesületed van? Az egyesület egy nonprofit szervezet, abban lehetsz tag, és tisztségviselő, de neked nem lehet egyesületed.


A tagoknak kötelező tagdíjat fizetni egy egyesületben, tisztségviselők jellemzően társadalmi munkában dolgoznak. Ennek semmi köze az adózáshoz.


Ha esetleg kapsz valami tiszteletdíjat az egyesülettől a munkádért, akkor az persze adóköteles. A jövedelem ott adózik, ahol élsz, a leírt konstrukció nem egész világos, de úgy tűnik, hogy németországi adóalany vagy, ez esetben a tiszteletdíj is ott adózik.


Azt pedig nem tudjuk, hogy milyen típusú adókedvezmény kérdéses a számodra. A német adótörvény rengeteg féle kedvezményt tartalmaz, el tudom képzelni, hogy van olyan, ami nem jár, ha más országból is van jövedelmed. De ha csak tag vagy egy egyesületben, vagy tisztségviselő, de javadalmazás nélkül, akkor nem tudom elképzelni, hogy ezért bármilyen adókedvezménytől elesnél.

2023. ápr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tisztségviselő - alapító tag. Személyes jövedelem nincs belőle.
2023. ápr. 28. 10:51
 3/3 xswerdy ***** válasza:
ezzel biztos semmi gond. Nem is tudják, hogy van ilyen tisztséged.
2023. ápr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!