Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Wise és LightYear számlán...

Wise és LightYear számlán álló pénz után fizetett kamat után kell adózni?

Figyelt kérdés
Tudom elég tré befektetés ez így, de a Wise 3% fölött ad a GBP és USD-ban parkoltatott pénzre, a LightYear meg 4,25%-öt USD-ra illetve forintra 13%-ot. Az lenne a kérdés hogy kell-e nekem bármit bevallani a cashback-ről illetve a kamatról amit a LightYear ad?

2023. máj. 5. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
A kamatot kamatadó terheli, 15%. Általában a magyar kifizetők levonják, de mivel ezek külföldi cégek, fingjuk sincs hogyan adózol, ezért nem vonják le és vallják be helyetted.
2023. máj. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És 0,25 Eurót hogyan kell bevallani?
2023. máj. 5. 08:11
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
#2: azt sehogy, azzal senki nem foglalkozik
2023. máj. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És mi az az összeg amivel foglalkoznak majd?
2023. máj. 5. 08:23
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kerdezo, tolem kapsz egy masik velemenyt is:

A Wise belga szabalyzas alapjan mukodik, ezert levon 30% adot a kamataidbol. Belgiumnak van Magyarorszaggal kettos adoztatast elkerulo egyezmenye, tovabba a Belgiumban levont kamat nagyobb mint a magyar, ami 15% os merteku, ezert neked ez utan a kamat utan Magyarorszagon adozni mar nem kell.

2023. máj. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
* a Belgiumban levont ado nagyobb mint a magyar 15os
2023. máj. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem
2023. máj. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És a LightYear is von le kamatadót? Az alapkamatból levon ugyan 0,75%-ot, de szerintem az csak a haszna. Szerintem ha jogszerű akarsz lenni, akkor adózni kellene a kamatból itthon. A Wise-ot nem ismerem.
2023. máj. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Egyébként adózás úgy menne ahogy elöttem is írták.

Elvileg 15% SZJA-t be kell fizetni. Ha eurót veszel és az kamatozik. Akkor mikor megkapod a hónap elsején a kamat kifizetést.

Akkor az MNB által jegyzett euro/huf árfolyamot kellene figyelembe venned.

Egyébként ha nem haladja meg szerintem a 1000Ft-ot ha átváltod akkor nem kell foglalkozni vele.

Viszont ha összeségében meghaladja akkor nem érdemes figyelmen kívűl hagyni, mert a NAV megkapja elöbb(inkább utobb) a cégtől az információkat, hogy mennyi volt a bevételed stb.

Egyébként Lightyear-t érdemes lehet megkérdezni, hogy vonnak-e bármiféle adót(az oldalukon nem láttam erről információt), illetve a NAV-ot lehet erről kérdezni.

2023. máj. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!