Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy webáruházban rendeltem...

Egy webáruházban rendeltem egy akciós terméket, aminek nagyon kedvező ára volt. A bolt felhívott telefonon, hogy az ár hibás volt, és nem áll módjukban teljesíteni ezen az áron a megrendelést. Joguk van ehhez?

Figyelt kérdés
2010. okt. 10. 11:50
 1/6 anonim válasza:
100%
Sajnos előfordulhat. Van joguk hozzá, általában valahol a webáruházban fel is szokták tüntetni, hogy az árak tájékoztató jellegűek, és az elírásokért nem tudnak felelősséget vállalni. Valahol érthető, minden ember hibázhat, veszteséget meg nem termelhetnek maguknak egy elírás miatt.
2010. okt. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz nem volana joguk, hogy értesítés nélkül más árat kérjenek, eladási kötelezettségük viszont nincs, így nem kötelesek a kiírt áron eladni neked.
2010. okt. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

tévedés, nincs joguk. azon az áron kötelesek eladni, amin kiírták, akkoris ha hibás. nézz csak utána. nyilván marha nehéz bizonyítani, hogy akkor más ár volt kiírva, mikor rendelted, de a törvény szerint kutya kötelességük azon az áron adni. mi a tescoban egyszer vettünk valamit és a kiírtnál drágábban húzták le, mondván az a helyes ára. nyilván mentem reklamálni, hogy nem ennyi van kiírva. beletelt fél órájukba, de odaadták annyiért, ugyanis nem tehet mást. az ő hibája, ha rosszul ír ki valamit és a vásárlók megtévesztésének minősül. sajnos sokan nem tudják ezt.

ergo nincs joguk hozzá. ha egy katalógusban rossz az ár, akkoris a bolt szívja meg, ugyanis még vásárlás előtt figyelmeztetnie kell, hogy más az ár(plakátokon, kiírásokon minden boltban).

de valószínűleg nem tudod bizonyítani, viszont megvenned sem kötelező.

2010. okt. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
fogyasztóvédelemnek nyugodtan jelezheted őket és a homáron keltheted a jó hírüket....
2010. okt. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
utolsó vagyok. az igaz, hogy webáruházakban néhol ki van írva, hogy tájékoztató jellegűek az árak(nyilván egy boltban nincs ilyen kiírva, ott nem visszakozhatnak). de ha nincs kiírva akkor neked van igazad, viszont továbbra is fenntartom, hogy nem tudod bizonyítani.
2010. okt. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szabados Ferenc válasza:
Én négy éve egy "boltban" észre vettem,hogy a drágább padlószőnyeg folyó méter ára a legolcsóbb szőnyeg árával volt beárazva.Nosza vettem 130 nm belőle,és 10 perc huzavona után meg is kaptam az olcsóbb áron amin spóroltan 36 ezer forintot,Persze a készletes pasi kapott egy fegyelmit ott helyben,de én akkor ott jól jártam.
2015. márc. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!