Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diákként 4 helyen dolgoztam a...

Diákként 4 helyen dolgoztam a nyáron, heti 6 napot, kb 1,5 milliót kerestem, de az SZJA bevallásom nullás. Sehol nem jelentettek be?

Figyelt kérdés

Vendéglátásban dolgoztam, fizetést mindenhol nap vagy hét végén kaptam kézbe.


Most nyitottam meg a bevallásom, és 0ft van odaírva. Ez hogy lehet?

Ilyenkor kell tennem valamit?


2023. máj. 15. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom napi bejelentéssel foglalkoztattak.
2023. máj. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Napi bejelentés nem igazán számít. Pláne ha nincs nyoma, mint banki utalás.

Vagy felnyomod őket (már ha van mivel, nem pedig szóbeli megállapodás) vagy tanuló pénz és keresel bejelentett munkát.

2023. máj. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Diákként 4 helyen dolgoztam a nyáron, heti 6 napot, kb 1,5 milliót kerestem, de az SZJA bevallásom nullás. Sehol nem jelentettek be?"


A nullás alatt nem tudom, hogy mit értesz. Az SZJA tervezetnél azt is meg lehet nézni, hogy melyik foglalkoztató adatszolgáltatása alapján készítették el. Ott sincs semmi feltüntetve?


Előfordulhat, hogy nem hivatalosan foglalkoztattak.

Vagy hivatalosan foglalkoztattak ugyan, de egyszerűsített foglalkoztatásban (EFO). Alkalmi munka, napi bejelentésként is ismerős lehet ez a fogalom.

Az EFO nem mindig keletkeztet adókötelezettséget. Ha nem, akkor a bevallásban sem fog szerepelni, mert nem kell.


Látatlanban nem tudhatjuk, hogy a fenti két varia közül melyik áll fenn nálad.

Ha feketén foglalkoztattak, akkor arról inkább mélyen hallgass!


A NAV nyilvántartásából lekérhető - ügyfélkapun keresztül - hogy ki, milyen időszakra és milyen jogviszonyban foglalkoztatva jelentett be téged. Ha ott nincs semmi, akkor feketén dolgoztál.

2023. máj. 16. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!