Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Helyi ingatlanadónál az...

Helyi ingatlanadónál az alapterületet,vagy tetőteres háznál a tetőtér és a földszint együttes ,hasznos területét kell megadnom?

Figyelt kérdés

#helyi ingatlanadó
2023. máj. 16. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Együttesen.

A lépcsőház csak az egyik emeleten számolandó. Ha van 3 oldalról zárt erkély, akkor az 50%-kal.

Csak a 190 cm-nél nagyobb belmagasságú területet kell számolni.

2023. máj. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Eladom a házat,és eddig rávitt a kényszer hogy kevesebb nm2-t valljak be a ténylegesnél.

Ha az új tulaj a valós adatot adja meg akkor nyilván kibukik a dolog.

2023. máj. 16. 20:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol van, és milyen ingatlanról van szó, de azért nem mindenhol, és nem mindenkinek kell fizetnie.

Általában lakóingatlannál ha a tulaj életvitelszerűen benne lakik, akkor nem kell utána fizetnie. Ha ez van nálad is, akkor egyáltalán nem biztos, hogy az új tulajnak is kell fizetnie.

Meg aztán az adót szerintem nem az ingatlannál tartják számon, hanem személyeknél. Nem biztos, főleg egy nagy önkormányzatnál, hogy bárki észreveszi, hogy változott egy bizonyos ingatlan alapterülete. Meg azt sem tudom, hogy mennyivel takarékoskodtál, de ha nem nagy különbséggel, akkor szerintem nagyon nem éri meg egy önkormányzati dolgozónak, hogy kivonuljon a centijével, és végigmérje az adott ingatlant.

Ja és még egy.....mi van, ha az új tulajnak is kell fizetnie, de ő is takarékos lesz? :)

2023. máj. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
sok pénze van :))
2023. máj. 17. 16:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért van sok pénze, mert takarékos! ;)
2023. máj. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!