Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CSOK tetőtérben új lakás...

CSOK tetőtérben új lakás létrehozása majd a földszinttel összenyitás? Szerintetek lehetséges?

Figyelt kérdés
2 gyermekünk van, a harmadikkal most vagyok várandós.A 10 milliós CSOK támogatást szeretnénk igénybe venni úgy, hogy a tetőtérben ráépítéssel, egy új lakást hoznánk létre konyhával, szobákkal, fürdővel wc-vel stb az előírásoknak megfelelően.Lenne közös lépcsőház a fenti és lenti részhez külön, de a kérdés az lenne, hogy használhatjuk e egyszerre a két szintet?Allandó lakcímnek a fenti lenne megadva, mert ugye az kritérium, de mondjuk ideiglenesnek a lenti.Így menne a dolog?
2016. febr. 13. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
A törvény szerint egy tetőtéri lakásra csak akkor igényelhető a CSOK, ha a tetőtér külön Helyrajzi számot kap, tehát albetétesíteni kellene a házat.
2016. febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt értem.Írtam is h mindent a kritériumoknak megfelelően csinálnank.De ez kizarja a közös használatot????
2016. febr. 13. 18:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Az összenyitással megszeged azt a szabályt, hogy önálló maradjon az új lakóegység, de senki nem tudja megmondani,hogy ezt fogja-e valaha bárki ellenőrizni.
2016. febr. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha mégis ellenőrzik, akkor vissza kell fizetni a 10 misit a jegybanki alapkamat 5x-ösével terhelve. Ezt ugye, tudod?
2016. febr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze h tudom, tisztában vagyok vele, de ez a példa amit leírtam sehol nem szetepel és még szakemberek sem adnak rà értelmes választ.Tehár még azért vannak tisztázatlan kérdések maradjunk annyiban!!!
2016. febr. 15. 10:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen egyértelmű,a jogalkotó szándéka az volt, hogy pl a társasházak tetőterében létre lehessen hozni új lakásokat, melybe egy új család költözik és nem az, hogy a családi házak tetőterét ilyen módon nővitsék, hiszen arra is van CSOK, csak jóval kisebb összeg. Te magad is érzed, hogy ez így elég necces, de jogodban áll kockáztatni. Ne várd,hogy erre bárki azt válaszolja neked, hogy ez így jogszerű, mert nem az, de ha szerencséd van, nem lesz belőle gondod.
2016. febr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ha kapunk majd konkrét választ banktól, megírom, mert másnak is fontos lehet.
2016. febr. 16. 14:23
 8/10 anonim válasza:
Mi is ìgy fogjuk csinàlni és èn csöppet se aggódok a "lebukàs"miatt.Most bizonyítsàk màr be,hogy hol élsz!
2016. febr. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2016. febr. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hallottam róla ès így is kèszülünk!
2016. febr. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!