Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Személy jövedelemadó visszaigé...

Személy jövedelemadó visszaigénylés visszamenőleg?

Figyelt kérdés
Anyukám daganatos beteg, az orvos kiállított igazolást a betegségről, 2018.08.28 naptól érvényes, elvileg ugye 5 évre visszamenőleg lehet igényelni, Ő nagyon nem ért az ilyen dolgokhoz, konkrétan az internethez is csak lassan,nehézkesen. Én utána néztem neki előbb, hogy segítsek, meg is találtam, hogy kell ilyen "Önellenőrzést" csinálni mindegyik évi adóbevallásnál, na itt elakadtunk, mindig a NAV csinálta az adóbevallását, és nekem is, elég bonyolultnak tűnik , és semmi tutorialt nem találtam ezzel kapcsolatban, szóval valaki eltudja-e esetleg ezt magyarázni azt nagyon megköszönném.

2023. máj. 18. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát így elmagyarázni baromira nem egyszerű. Főlapon jelölöd az önellenőrzést, beírod az azévi adatokat a bevallásba, jelölöd a személyi kedvezményt, majd az önellenőrzési lapon megadod az adóalap- és adókülönbözetet. Aztán rendelkezel majd az adótöbblet kiutalásáról. Ja igen, és minden évet egyesével kell megcsinálni.
2023. máj. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"na itt elakadtunk, mindig a NAV csinálta az adóbevallását,"


Ennek nincs jelentősége.

Van minden adóévre egy végleges bevallása. Vagy a NAV csinálta, vagy más, az mindegy. Van.


Minden olyan adóévről, mely érintett a kedvezmény utólagos érvényesítésével, külön elkészítve be kell nyújtani egy olyan újabb bevallást, amiben már fel van tüntetve a neki járó kedvezmény összege is. Ugye az eredetiben (NAV-által készítettben) ez nem volt benne.

Tehát ezt adóévenként külön meg kell csinálni. A bevallás főlapján jelölni kell mindegyiken, hogy "önellenőrzést" nyújt be az adott adóévre.


A jelölés által további pótlapokat kell kitölteni ahhoz, hogy kiutalják a neki járó összeget.


A benyújtott önellenőrzési bevallások ez által felülírják az eredetileg benyújtott bevallásokat.

2023. máj. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Csak akkor tudsz új bevallást csinálni, ha megvannak a munkáltatói jövedelemigazolások (M30 nyomtatványok) anélkül nem tudsz...


A Nav is ezekalapján készíti el, mert ezt a munkáltatód beküldi hozzá 08-asd bevallások formájában havonta az M30 az egész évest összesíti, és azt a munkavállaló kapja meg utólag.


Szóval a NAV-tól kell kikérni ha kiadják legrosszabb esetben az adatokat és akkor az alapján tudsz új bevallást beadni..

2023. máj. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Önrevízióhoz nem kell az m30, bőven elég a korábban beadott bevallás, ha tényleg csak a személyi kedvezmény miatt kell önrevíziózni.
2023. máj. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
új bevallást irtam, ahhoz kell!
2023. máj. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért kellene? A korábban beadott bevallásból át lehet másolni a számokat.
2023. máj. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Önellenőrzéshez bőven elég az a bevallás, ami be lett nyújtva, és önellenőrizni akarják. Nem kell semmiféle igazolás hozzá, ha valóban csak a kedvezményt akarja benne utólag feltüntetni.
2023. máj. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!