Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Fotós aki "ingyenesen" dolgozi...

Fotós aki "ingyenesen" dolgozik az szabályos?

Figyelt kérdés

Szép parkban sétáltunk, ült ott egy fiatal fotós srác egy reklámtáblával hogy "Ingyenes fotózás"


Kérdeztük hogy van ez stb. mondja hogy csinál egy fotósorozatot ingyenesen, aztán elküldi vízjelezve a fotókat megnézésre és amelyik tetszik akkor ha akarjuk megvehetjük.


Ha nem tetszik egy sem akkor semmit sem kell fizetni.


Ez így szabályos ahogy dolgozik?



2023. máj. 19. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Igen, mivel ez művészeti tevékenységnek (is) számít, ami eleve alanyi adómentes, másrészt lehet a hobbija is, vizsgaanyaghoz is kellhet neki, vagy referenciának, de akár pályázathoz is.


Amikor én vizsgáztam Lovardába mentem be "dinamikus kép" kategóriához fotózni, és simán engedték, meg a lány apja sem ellenkezett, miután elkértem az emailjét és mondtam neki, hogy ingyen elküldöm neki a 15 legjobban sikerült és utómunkázott képet nagy felbontásban.


Hálás volt érte.

2023. máj. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyébkéánt onnantól lép be az "üzleti tevékenység" hogy te megrendeled a számodra tetsző képeket! Ettől a ponttól a kereskedelmi szabályok vonatkoznak rá.


De az, hogy ül a parkban és kint van ez a tábla a nyakában max reklámnak fogható fel ami a közterülethazsnálat kategóriába esik.


Ennek díja egy négyzetméterre napi 350 forint budapesten (közterülethasználati díj).

2023. máj. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha nem táblára írja, hanem rányomtatja a pólójára vagy a sapkájára hupililával és abban feszít, akkor még közterülethasználatnak SEM minősül!
2023. máj. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xswerdy ***** válasza:
100%

1. "mivel ez művészeti tevékenységnek (is) számít, ami eleve alanyi adómentes"


Te sokmindet keversz:

1. ha valami a tevékenység jellege miatt adómentes, azt nevezzük tárgyi adómentesnek. Az alanyi adómentesség független a tevékenység jellegétől, év 12 milliós bevétel alatt választható.

2. nem minden művészeti tevékenység tárgyi adómentes, csak bizonyos nép-és iparművészeti tevékenység. A fotózás nem az.

3. az alanyi és tárgyi adómentesség csak az ÁFÁ-ra vontkozik, a jövedelme iután természetesen kell adóznia a fiatalembernek.


Tehát a kérdésre válaszolva: természetesen szabályos, amennyiben nyugtát/számlát ad annak, aki végül pénzért megveszi a képeket.

2023. máj. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!