Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóügyileg hogy a helyes...

Adóügyileg hogy a helyes kerekítés áfánál?

Figyelt kérdés
Van mondjuk egy 675 Forintos terméked, melynek 182,25 Forint az áfája. Ha például 5 eladott termék után adózol akkor hogyan van a kerekítés? Termékenként kell kerekíteni tehát termékenként 182 Forinttal számolni, vagy az össz áfát (182,25 * 5 = 911,25 Forint) kell kerekíteni? Mert ekkora összegnél 1 Forint eltérés jön ki. Illetve kerekítés előtt hány helyiértékkel kell számolni ha az áfa értéke végtelen tizedes törtre jönne ki?

2023. máj. 24. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Magyarországon jelenleg erre nincs jogszabály, úgy csinálhatod ahogy szeretnéd tehát így is-úgy is törvényes.
2023. máj. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi az árakat forintra kerekítjük, de sokan törtekkel dolgoznak. Aki törttel dolgozik az két tizedessel szokott. Igazából a forintra kerekítés teljesen megfelelő, mert nincs jelentős különbség a forint illetve a filléres számolás közt. Azért nem szeretem a tört forintot, mert akkor nekem kell kerekíteni utalásnál, mert századforintokat nem lehet elutalni.
2023. máj. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ahogy elemi matekon tanultad. Nem halmozol pontatlanságot, utolsó lépésben kerekítesz, 0,5 már 1.
2023. máj. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!