Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha magánszemélyként az év egy...

Ha magánszemélyként az év egy részében dolgoztam, utána pedig egyéni vállalkozó lettem, egy szja bevallást kell kitöltenem?

Figyelt kérdés
Kérlek ne firtassátok miért június 1.-én tettem fel ezt a kérdést. Tegnap este egy pillanatra megörültem, mert legalább az kiderült, hogy az eszja oldalon a magánszemély részét megcsinálta a nav. Erre poénból rákattintottam, hogy csinálnék sajátot, és figyelmeztetés nélkül törölte a nav által megcsináltat. Szóval most már mindegy, mert mindennel késésben vagyok. Előre is köszönöm!

2023. jún. 1. 01:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyet igen. És nem, nem törölte azt a bevallást figyelmeztetés nélkül.
2023. jún. 1. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen kiírt egy figyelmeztetést, de emlékeim szerint nem azt hogy a másik bevallást bukni fogom. Mindegy, mert amúgy is késedelemben voltam. Az infovonalon aztán elég ellentmondásos tanácsokat kaptam, az egyik ügyintéző azt mondta hogy így most már valószínűleg van benn bevallásom, és önellenőrzéssel módosítsam, hogy az egyéni vállalkozói rész is benne legyen, a másik azt mondta, hogy egyéni vállalkozóként eleve a teljeset kell kitöltenem, szóval a rendszer által generált nem is számít, úgyhogy csináljak egyet nulláról. Utóbbit választottam, majd meglátjuk mit szólnak.
2023. jún. 2. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!