Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a véleményetek a KPMG...

Mi a véleményetek a KPMG cégről? Mit érdemes tudni róla? Mennyi kezdő fizetéssel számolhatok szerintetek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Jelentkeztem a KPMGhez Könyvvizsgáló gyakornok, könyvizsgáló asszisztensnek, de nem igazám van tapasztalatom. Azt írták nem feltétel.

2023. jún. 3. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Hál' Istennek nekem ez a BIG4 kimaradt, pedig a legtöbb helyen szinte úgy beszélnek róla, mint egy kötelező kör pályakezdő, gazdasági diplomásoknak. Mintha kötelezően 1-2 évet le kéne húznod könyvvizsgálóként, hogy érjen valamit az önéletrajzod.

Én csak mások tapasztalataiból tudok kiindulni... Én biztos nem dolgoznék olyan helyen, ahol pénteken szólnak neked, hogy vasárnap mész le vidékre leltározni egy céghez, vagy 60-70 órát dolgozol, mert "szezon van". Életed nem sok lesz ezeken a helyeken.

2023. jún. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Egy rakas szar, en biztos kikerulnem.
2023. jún. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Fizetés kezdő asszisztensként kb. br. 450 000 Ft.


Valóban sokat kell dolgozni, 2 éven belül kiégsz. Tanulni is sokat lehet. Nagyon sok a munkamániás kolléga, menedzser, késó este vagy hétvégén is írogatnak mivel hogy állsz, sosem lehet tiszta a lelkiismereted mert nem csináltál meg vmi határidős ügyfélmunkát, de egy életbe nem fér bele ennyi.

Egyszerre több ügyélprojekten dolgozol, több managernek, seniornak kell megfelelni, nem tudod melyik ujjadba harapj.

2023. jún. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

"Fizetés kezdő asszisztensként kb. br. 450 000 Ft."


Komoly takarítónő fizetés.

2023. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon jól tetted, hogy jelentkeztél a KPMG -hez !

Ezzel a lépéssel megkezdted a legkomolyabb karrierépítés első kezdő lépését!

Karriered szempontjából , innen a határ a csillagos ég !

És mind ezt, nagyon komolyan mondom !

KPMG - DELOITTE - PWC - Ernst & Young !

Azok akik ezen cégek bármelyikénél elkezdtek dolgozni és ott tudtak maradni legalább 5 évet, azokból mind mind magas pozíciójú és beosztású gazdasági ember lett ill. azzá vált!

Az első év a legnehezebb a második a vízválasztó a harmadik évtől kezded látni a lényegét a dolgoknak !

A Kezdő fizetéssel ne foglalkozzál!

A négy cég közűl bármelyiknél is dolgozol a kezdő fizetésed nem lesz rossz , de nem is egy hűűű de nagy fizetés. DE !

A kezdő fizetésedet kb. 2 éven belül megfogod duplázni és a harmadik - negyedik évben a kezdő fizudhoz képest gyakran a három vagy akár a négyszeresét is megfogod keresni !

5 - 6 -dik évtől már szinte nem is a fizetésedért fogsz dolgozni, hanem az összes többi elérhető juttatásért, amiket megtudsz majd szerezni ha időközben szorgalmasan tanultál, dolgoztál , fejlődtél.

Ja és igen !

Szinte mindenki aki akár csak pár évet eltöltött az említett cégek akármelyikénél is , az az ember már soha nem fog dolgozni himi humi neve nincs cégnél , hanem mindig vezető beosztásu poziciókat megpályázva mindenhol a legnyerőbbek közt fog szerepelni mint esélyes a pozició betöltésére.

2023. jún. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

"Mennyi kezdő fizetéssel számolhatok szerintetek? (Többi lent)"


Nevetségessel. Bár én IT területen dolgozom, felkeresett egy fejvadász kiberbiztonsági pozícióval kapcsolatban, végül 25%-kal alacsonyabb fizut kínáltak mint a jelenlegi fizetésem, egy másik helyre pedig majdnem 60%-kal magasabb fizuért váltottam. Nevetséges.

2023. jún. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A cégkultúra nagyon toxic, kommunista jellegű, a helyedben kerülném.

Ha bekerülsz pár tanács:

Sok a spicli, ezért ne bízz meg bennük, kétszer gondold át mit mondasz ki ott.

A belterjességre készülj fel a CEO-nak a felesége az alkalmazottja, az audit osztályon van magas pozícióban.

Mikromenedzsmenthez szokj hozzá, valamint a nyeléshez. Az van, amit a manager, senior mond. A helyüket nagyon féltik.

Pályakezdőként nem biztos, hogy egy big4 cégnél jó elindulni, mivel könnyebben támadható vagy. Ahogy a senior véleményez, úgy értékelnek. Persze, ha bevédnek akkor jól jössz ki.

Nagyon gusztustalan tud lenni a teljesítményértékelés, a búcsúzások és az előléptetések végignézése.

Hatalmas a fluktuáció (aminek nagyon is van oka), szóval minden évben lesz bőven új kapcsolatod.

A feladatok nagyon szét vannak bontva részfolyamatokra.

Kapsz egy laptopot, amit mindig vinned kell majd az irodába, mert nincs bent PC.

Valamint most a KPMG-nek nem megy valami jól, emiatt nem kapnak a gyakornokok telefont és próbálják a stagnáló helyzetet tartani. A kisebb szintűek régi iPhone-t, a nagyobb szintűek modernebbet kapnak.

Pályakezdő fizetésnek br. 500000 Ft körül kapnál ki, ehhez van K&H SZÉP kártya (évi br. 450000), Medicover, nyugdíjpénztár, plusz bónusz karácsonykor (ha júniusig belépsz) 1-3 havi. Túlórát fizetik. EY-nál nem, ott csak 5 fizetett szabadnapot adnak a túlóráért.

Akiket ismerek egyetemről és a big4 (EY,KPMG) cégeknél könyvvizsgálnak vagy dolgoznak más területen.. hát legtöbben nem az eszükről híresek, rossz jegyeik vannak, némelyik bukdácsol (számviteli alapfogalmas tárgyakból), szóval nem nagy a színvonal, nem nehéz bejutni, nem tolonganak, ha érted...

2023. jún. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
63%

Ezek a cégek droid munkát kínálnak droidoknak, akiket gyakran wannabe csúcsragadozók rángatnak ide-oda.


Igazából semmiben sem kell túlzottan tehetségesnek lenned, hogy belevágj, szorgalmasnak viszont igen. Magyar (balkáni) viszonylatban jó pénzt 5-10 év szakmai vagy egyéb jellegű *tevékenységgel* össze lehet szedni, akkor a társadalom alsóbb részét már nyugodtan lenézheted, kergetheted a lízingelt lexust...

Főleg azoknak motiváló ilyen helyekre jelentkezni, akik amúgy is rohadtul ingerszegény környezetből jönnek, legalábbis ezt vettem észre.

Persze, sokkal jobb, mint 3 műszakban tablettákat tölteni vagy disznót belezni...


Szóval, akiket ilyen multis deskjob környezetből ismertem, pár év alatt elszállingóztak a társaságomból vélhetően egy életre. Tkp. nem hiszem, hogy bármi "egyedi" maradt volna meg a személyiségükből, ha pozícióba kerültek, a vállalat, a közeg, a munka totál felzabálta őket... A jó hír, hogy ezt sem te, sem a környezeted nem nagyon fogja észrevenni, mivel ezek a cégek kb. szektaként működnek, az életed szinte minden sarkában fokozatosan megtelepedve, pozíciótól, elhivatottságtól függően. Előttem párak egész jól bele-beleláttak.


Valamit valamiért. Szerintem egy pocsék út annak, akiben van valódi hivatástudat, másoknak viszont megváltás (pl. Földhözragadt törtetőbb emberek vagy vállalati szociopaták).

2023. jún. 13. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4

Túlórákkal a bruttó fölé kúszik a nettó bér, csak szólok.

2023. jún. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!