Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 25 év életkor alatti SZJA...

25 év életkor alatti SZJA kedvezmény?

Figyelt kérdés

Nem értem száz százalékosan ezt az SZJA kedvezményt,eddig nem is volt muszáj, de mivel a jelenlegi munkahelyemen lassan át fogom lépni a felső határát, ezért szeretnék megtudni egy-két dolgot.


- Az a bizonyos "összeghatár" amit mindenhol összeghatárnak hívnak, a 499952 Ft, a havi maximális bruttó bevétel lenne, amire még lehet érvényesíteni a kedvezményt?


- Ha az egyes pont úgy van ahogy mondtam, akkor hogyan fog működni a bérezés abban az esetben, ha túllépem az SZJA határt?

Keresek tegyük fel 550000 Forintot havonta, bruttó.

499952 forintig visszatérítik azt az adott maximális összeget, és a maradék ~50000 forintnak a 15%-át már levonják, vagy komplett levonják az 550000 Forint 15%-át, mivel túlléptem a felső határt?


-Ha a második résznek az első fele az igaz, nem a második, akkor gyakorlatilag mindegy, hogy mennyi pénzt kapok, ha több, mivel mindig a maximumot fogják visszatéríteni, azt a kb. 75000 forintot?


-Ha az egész gondolatmenet netalán rossz az elejétől kezdve, akkor megköszönném ha valaki tisztán elmagyarázná a dolgot.


Köszönöm a válaszokat!



2023. jún. 12. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:
74%
A bruttó 500 feletti részből vonják csak le. Tehát a havi 75 ezer pluszt megkapod ugyanúgy.
2023. jún. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%
Mivel az összeghatár felett adózik, ezért csak a "feletti" rész után vonják majd le a 15 % SZJA előleget.
2023. jún. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!