Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » #SZJA#kedvezmény 25ev alattiak...

#SZJA#kedvezmény 25ev alattiaknak ?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogy a 25év alattiaknak vissza lehet igényelni pénzt. Elvileg a túlórák után.

Ha nekem nincs nav.gov fiókom, és bemegyek a navos ügyfélszolgálatra vajon eltudják nekem intézni, vagy a fiókon regitsztrálnom kell? 🤍Köszi


2023. máj. 6. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Öhm nem tudom, de nekem eleve úgy utalják ki. Neked nem?

Túlórákkal nem tudom mi a helyzet.

Illetve az átlagbér fölötti fizetésből nem jár vissza. (Vagyis annak csak annyi jár vissza, amennyit az átlag alatti bérből adózna)


És nem visszajár, hanem eleve neki utalják a bérrel.

2023. máj. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Tisztazzunk par dolgot.


Mennyi a bruttod? Mennyi volt az urolso? Igenybe veszed evkozben az szja adókedvezményt?


Csak mert a tulora a brutto bered resze, ugyanugy vonnak belole mindent es ugyanugy ervenyes ra az adokedvezmeny..


Tehat ha tuloraval brutto 300at keresel, akkor ha igenybe veszed az szja kedvezmenyt, akkor a 45k szjat alapbol nem vonjak le.

2023. máj. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A munkatarsaim tobben vannak 25ev alattiak, van aki 80, 40ezret, de van aki 2ezret igenyelhet vissza tuloraitol fuggoen, mert van aki pl.oktoberbe kezdett o csak 2-3ezret kap. Ha kéri!!!

Amugy ha belepsz az szja oldalra latod h mennyit kaphatsz vissza oda is van irva h "(visszaigenyelheto)" csak en nem tudok belepni mivel nincs fiokom.

2023. máj. 6. 12:48
 4/12 A kérdező kommentje:
En sem tudtam h van ilyen egy hete hallottam
2023. máj. 6. 12:54
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Annak semmi koze a tulorahoz. El vagy tevedve. Az mas jellegű adovisszaterites lesz.


Ket opcio van. Vagy evkozben kered az adókedvezményt vagy ev vegen.

Ha ev kozben kered akkor az osszeghatarig automatikusan megmarad az szjad vagyis nem lesz mit ebből!!! viszakerni.


Ha ev vegen akkor meg az egesz evi szjad visszakerheted, de az nem 80k lesz, mert a min bernel ez havi kb 35k, tehat egy evre boven 400k felett..


A tulora meg az alapbereddel egyutt adozik, tehat olyan nincs hogy azt kesobb kapod vissza.

2023. máj. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A 25 év alattiaknak biztosít a törvény egy bizonyos összeghatárig kedvezményt (mentességet). Felette már nekik is adózni kell a FELETTI RÉSZRE.


A 25 év alattiak kedvezményét a munkáltató a bér számfejtésekor alapból köteles figyelembe venni és annak megfelelően meghatározni az SZJA összegét. Ha az összeghatár alatt keresel, akkor nem von tőled SZJA-előleget. Ha felette keresel, akkor a feletti részre köteles levonni az SZJA-előleget. Nem teszünk különbséget alapbér, bérpótlékok, túlóra stb. között, mert mindegyik az adóalap része, ami után számoljuk a közterheket (SZJA, járulékok).


Ha Te nem szeretnéd, hogy év közben a munkáltató figyelembe vegye a béred számfejtésekor a 25 év alattiak kedvezményét, akkor azt külön írásban kérned kell tőle (egy adott nyilatkozatot kell kitöltened hozzá). Ha nem kéred, akkor viszont köteles figyelembe venni azt.


2022. évben havonta 433.700 forint bruttó bérig nem kell SZJA-t fizetned. Ha egész adóévben 25 év alatti voltál, akkor ez évi 5.204.400 forint adóalapot érint, tehát ez felett kell csak fizetni SZJA-t. Ha ennyi, vagy kevesebb az egész évi adóalapod, és mégis vontak valamiért SZJA-előleget év közben a munkáltatók, akkor azt visszaigényelheted. Ha nem vontak, akkor nyilván nincs mit visszaigényelni.


"Ha nekem nincs nav.gov fiókom, és bemegyek a navos ügyfélszolgálatra vajon eltudják nekem intézni, vagy a fiókon regitsztrálnom kell?"

Nem nav.gov fiókodnak kell lenni, hanem ügyfélkaput kell nyitni hozzá. Az ügyfélkapu arra szolgál, hogy a közigazgatási szerveket könnyebben meg tudd keresni, ügyet intézni úgy, hogy nem kell hozzá személyesen megjelenned.


Ügyfélkaput bármelyik kormányhivatalban tudsz nyitni, valamint NAV ügyfélszolgálatokon is. Nem kell más hozzá, csak egy élő e-mailcím (ide küldik azt a belépőkódot, amit először kell megadnod az ügyfélkapura történő belépéshez, majd megváltoztatnod), valamint egy általad kitalált felhasználónév és a személyes okmányaid. 5 perc az egész, és máris használhatod az ügyfélkapud. Az ügyfélkapuhoz tartozó belépőkódodat senkinek ne add meg! Ez kb. olyan, mintha a bankkártyádhoz tartozó PIN-kódodat megadnád valakinek, aki ez által le tudja nyúlni a bankszámlán lévő pénzed.

2023. máj. 7. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Fiókot nem a navnál fogsz regisztrálni.

Ügyfélkapu fog kelleni, azt pedig okmányirodában tudod intézni.

Ha az megvam, akkor a nav oldalára is ügyfélkapuval jelentkezel be, úgy mint a magyarorszag.hu-ra iy.

2023. máj. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem kell okmányiroda az ugyfelkapuhoz. En sem voltam. u

Uj szemelyi kell es egy kis turelem, mert kicsit bonyolult a regisztralas. Nekem vagy 30percbe telt.

2023. máj. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as!

A kérdező által feltett kérdés alapján szerinted érti azt, amit leírtál az új személyiről és a 30 perces regisztrálásodról?


Szerintem ezt engedd el! Inkább intézze személyesen a kormányhivatalban, az a biztos, legalább tudja, hogy mi történik körülötte.

2023. máj. 8. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jogos..
2023. máj. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!