Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a teendő, ha az adóbevallás...

Mi a teendő, ha az adóbevallási tervezetem nem vált bevallássá?

Figyelt kérdés

Nem érem el a könyvelőmet, és kaptam a NAV-tól egy értesítést, miszerint:


"Nyilvántartásunk szerint Ön egyéni vállalkozó, ezért adóbevallási tervezete nem vált bevallássá. Ha 2022-ben bevallásköteles jövedelme keletkezett, 22SZJA jelű személyjövedelemadó-bevallást kell benyújtania."


Az eszja.nav.gov.hu-n a 2022. évi adóbevallás alatt ez szerepel:

"Nincs elfogadásra váró bevallás"


A részleteknél pedig a személyi jövedelemadó bevallásnál minden rubrika nullás.


2023. jún. 12. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
És tuti kellett beadnod ilyen bevallást?
2023. jún. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem az, csak mivel nem tudok kapcsolatot teremteni a könyvelőmmel, elkezdtem aggódni, és sajnos az adózás egy tőlem elég távoli dolog.
2023. jún. 12. 20:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ennyi infóból még segíteni sem tudok :/
2023. jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez általában köztudott, hogy az egyéni vállalkozóknak készített NAV-tervezet nem válik automatikusan bevallássá, csak a magánszemélyeké.


Tehát vagy el kellett volna fogadni - ha jó a NAV-tervezet - vagy kezdeni vele valamit -> kiegészíteni, stb.

Így most olyan, mintha nem adtál volna be SZJA bevallást. Ezzel a könyvelőd nem volt tisztában?


Az aggódás jogos, de ha nem értesz hozzá, akkor muszáj üldöznöd a könyelődet, hogy orvosoljátok ezt a kérdést.


Nekem igencsak furcsa, hogy egy egyéni vállalkozó nem veszi fel a kapcsolatot az éves bevallás előtti időkben a könyvelőjével. Ennyire sem foglalkozol a vállalkozásoddal?

2023. jún. 13. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


#3:

Szeptembertől átalányadózó vagyok. A decemberi hónapban SZJA járulékot is kellett fizetnem. Sajnos fogalmam sincs, hogy mi lehet hasznos infó.


#4:

Május második hetében felkerestem a könyvelőm az SZJA bevallással kapcsoltban (foglalkozom a vállalkozásommal), azt mondta, minden rendben, minden nullás, én pedig megnyugodtam, aztán egyszercsak jött az értesítés.

Természetesen ma újra megpróbálom elérni.

2023. jún. 13. 08:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha kellett decemberben szja-t fizetned, akkor hogyan lehet nullás? Mindenképpen kellene szja bevallást adnod.
2023. jún. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sikerült az imént elérnem a könyvelőt, elismerte, hogy nem küldte be, pótolni fogja, illetve azzal nyugtatott, hogy a NAV nem annyira szigorú, és hogy ez még csak értesítés volt, nem felszólítás, így nem lesz büntetés.

Persze ezen a ponton már azért is aggódhatok, hogy jól készíti-e el egyáltalán.

2023. jún. 13. 09:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ez több jövőbeni problémát is felvet szerintem.
2023. jún. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek :/
2023. jún. 13. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!