Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a teendő ebben az esetben?

Mi a teendő ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Eddig minden évben sm-ben kértem a NAV-tól,hogy készítsék el az adóbevallásomat.Idén viszon sajnos erről lecsúsztam,és az elküldött sms-re ezt a választ kaptam : "Tisztelt ügyfelünk! xxx-kor küldött üzenetére jelezzük,hogy adóbevallási tervezetet már csak ügyfélszolgálatainkon kérheti. " Most ebben a vírus helyzetben nem szívesen mennék személyesen, ezért az a kérdésem, hogy milyen megoldások vannak még erre ? Esetleg e-mailben lehet kérni,hogy csinálják meg ? Totál nem értek ehhez,sajnos.Minden hasznos választ előre is köszönök.

2021. ápr. 19. 11:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Felveszel egy maszkot - azért ennyire nem életveszélyes már a helyzet...

Lecsúsztál a határidőről, viseld a következményeit. Be kell menned egy ügyfélszolgálatra. Senkivel nem levelezgetnek e-mailben...

2021. ápr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Rendben.Másképp fogalmazok.Beteg vagyok, nem tudok menni az ügyfélszolgálatra.Nem lustaságból szeretnék valamilyen más megoldást.
2021. ápr. 19. 11:57
 3/13 anonim ***** válasza:
22%

Telefonáltál már az ügyfélszolgálatra...?????

Miért ide írod ki először, ahelyett, hogy utánajárnál a megfelelő helyen?

2021. ápr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én ezért tenném kötelezővé az ügyfélkaput. Ne kelljen már sms-ezni meg postázgatni. A gyerekeknek 16 éves korukban kötelezően generálódjon le az ügyfélkapu és ennyi, elkerülhetőek lennének az ilyen esetek.
2021. ápr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Arra jöttem rá,hogy az emberek zöme imádja kioktatni az embert aki esetleg valamilyen okból hibázott,méghozzá olyan módon,hogy fogalmuk sincs a háttérről. Tehát. A kérdésem még mindig az, van e valamilyen más lehetőség a személyes megjelenésen kívül arra,hogy kérvényezni lehessen az adóbevallás elkészítését.Tehát ,ha felhívom az ügyfélszolgálatot, van erre mód,vagy csak azt közlik hova kellene be mennem személyesen? Csinálok ügyfélkaput is ha kell,csak valaki írja már le,lehet e ezt a személyes kontakt elkerülésével kérvényezni?
2021. ápr. 19. 12:14
 6/13 anonim ***** válasza:

5: honnan tudnánk????


Az emberek többségének van ügyfélkapuja, és nem sz.rozik ilyen telefonálgatásokkal...


Nem lehet személyes kontaktot elkerülni, mert igazolnod kell, hogy nem valaki más próbál a te nevedben ügyfélkaput regisztrálni.

2021. ápr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Van e-személyi igazolványod? akkor lehet, hogy nem kell a személyes jelenlét....
2021. ápr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Tessék, itt megnézheted, hogyan történik az ügyfélkapu regisztráció:


https://www.youtube.com/watch?v=kPBysm0GcGc

2021. ápr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Persze,hogy van személyim...
2021. ápr. 19. 12:21
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsó : köszönöm.
2021. ápr. 19. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!