Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit kezdjek ha ilyen üzenetet...

Mit kezdjek ha ilyen üzenetet kaptam a Nav tol ? Ha nincs is meg az adobevalasom mert nem töltöttem le online formában mit tudok ezzel kezdeni ?

Figyelt kérdés

2023.05.22. napján érvényes bevallásának minősülő, a munkáltatók, kifizetők adatszolgáltatásai

alapján elkészített személyijövedelemadó-bevallása az összefüggés vizsgálatok során eltérést mutat.

Hibakód Hibaüzenet

M659

Ha a 136. sor kitöltött, akkor a 137. sorban az önkéntes kölcsönös

biztosító pénztár adószámát és a hozzátartozó bankszámlaszámot ki kell tölteni, csak

akkor lehet üres a két rovat, ha nyugdíjszolgáltatás miatt már nem tagja a pénztárnak (a

138. sor = X).


M657

Ha a 136B kitöltött és a 138. sor üres, akkor a 137. sorban az adószámnak

meg kell egyeznie a 2022. adatszolgáltatási évre vonatkozó K59M jelű, önkéntes

kölcsönös biztosító pénztári adatszolgáltatásokon megadott adószám egyikével.

Tájékoztatjuk, hogy a javítás az Ön közreműködése nélkül nem valósulhat meg, e



Gondolom az a probléma hogy több munkahelyem volt és 2 helyen is nyitottak önkéntes nyugdijpenztarat ezeken körülbelül semmi összeg nincs pár hónapot dolgoztam ezzeken a helyeken.10 e Ft lehet rajtuk

Fogalmam sincs mi lett ezekel a onkentes nyugdijpenztaraimal de a Nav látja hogy az enyém?

És kellenének az adatai?


Nem tudok ezzel mit kezdeni ha nem csinálok semmit az baj ?


2023. jún. 28. 09:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mivel jár oda vissza pénz, de két pénztárnak vagy tagja, ki kell választanod, melyikbe utalják vissza.
2023. jún. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nekem ezzek a pénztárak nem kellenek és nincsenek is meg a papirjaim .kb 4 5 éves pénztárak ezzek .

Eddig nem zavart senkit.


Van rajtuk 10 e még talan a másikon 30 e .


Ha nem csinálok semmit megbuntetnek vagy nem ?

2023. jún. 28. 10:01
 3/12 krwkco ***** válasza:

"Ha nincs is meg az adobevalasom mert nem töltöttem le online formában mit tudok ezzel kezdeni ?"

A NAV által elkészített és automatikusan életbe lépett bevallásod ott van az eszja.nav.gov.hu oldalon. Ügyfélkapuval tudsz belépni.

Megnézheted, letöltheted, de abba már nem tudsz beleírni módosítást.

Ilyenkor van a módosításra egy folyamat. A legegyszerűbb, ha emiatt felhívod a 1819-et és ott elmondják, hogy milyen nyomtatványt kell kitölteni és hogyan.

2023. jún. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 krwkco ***** válasza:

Ha elintézed, az a biztos. Akkor nem nyaggatnak tovább. Ha van ügyfélkapud, online is lehet, nem kell sehova bemenni.

(És az automatikus bevallásban benne vannak a pénztárak adatai is.)

2023. jún. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4# nagyon nem egyszerű szerintem ezt elintezni .mondom a penztaram adatai sincsenek meg milyen szamlaszamot adjak meg ha fogalmam sincs .

Csak hagyjanak békén nem kell az a pár ezer forint 😀

Úgyse férek hozzá meg min 37 évig.

2023. jún. 28. 10:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Becsattogsz, kapsz egy példányt. Ők látják, melyik a két ptát, választasz, beírják.
2023. jún. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De ha csak annyiban hagyom az egyszerűbb nem ?

Ha nem büntetnek érte akkr minek foglalkozzak vele ?

2023. jún. 28. 10:30
 8/12 krwkco ***** válasza:

Ha nem akarsz semmit intézni, legalább a 1819-et hívd fel és kérdezd meg, hogyha nem csinálsz semmit, akkor lenyugszanak-e.

Ez egy végrehajtási kérdés, nem valószínű, hogy törvényből ki lehetne olvasni. És kicsi az esély, hogy itt valakinek ebben gyakorlati tapasztalata lenne, mert az emberek bekopizzák azt az egy pénztári azonosítót a bevallásba, amit kell. És túlvannak rajta.

Egyébként levelet is kellett kapnod a pénztáraidtól az év elején. Azokban is benne vannak az adatok.

2023. jún. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A pénztáraim ha küldenek is oda küldenek ahol régen laktam remélem kidobjak a mostani lakok ne nézegesek.

én hozzám semmi nem jut el .az a rossz a nyugdíjpénztár nem szűnik meg akkor se ha nem fizetek evek óta?


Majd felhívom valószínű rakerdezek. van elég bajom mint hogy ezzel foglalkozik.

2023. jún. 28. 10:54
 10/12 krwkco ***** válasza:
Nem szűnik meg a nyugdíjpénztári tagság. Elvileg van egy olyan lehetőség, hogy kizárják aki nem fizeti a minimumot, de nem szoktak élni vele.
2023. jún. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!