Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az egészségpénztári valamint...

Az egészségpénztári valamint nyugdíjpénztári befizetések után visszajáró 20%-os adóvisszatérítés összegét csak abba a pénztárba lehet kiutaltatni, ahol a kapcsolódó befizetések történtek?

Figyelt kérdés
Például, a munkáltató által fizetett nyugdíjpénztár után keletkezik adott évre 150 ezer huf adójóváírás. Ezt csak ide a nyugdíjpénztárba kérhetem kiutaltatni, vagy mehet egészségpénztárba is?
2023. júl. 15. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
EP alapból jóváírja az EP számlán. Nem kell igényelni sem megválasztani, hogy hova szeretnéd.
2023. júl. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Ha van 1 darab nyugdjpénztárad és 1db egészségpéntárad, akkor mindkettő után külön jár az adóvisszatérítés, de együtt max 150 ezer.


Tehát amit a nyugdíjpénztárba fizettek be, azután csak a nyugdíjpénztárba kérheted az adóvisszatérítést.


Ha van 2 nyugdíjpénztárad, és mindkettőre volt befizetés, akkor is csak az egyikre kapod az adóvisszatérítést, de eldöntheted melyikbe.

2023. júl. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tessek itt egy harmadik valasz is :)


Az egeszsegpenztari es a nyugdijpenztari befizeteseid utan jaro 20%-os adovisszaterites teljes osszeget te valasztod ki hogy melyik szamlara utaljak ki, de csak egyet valaszthatsz.


Tehat ha van egy EP es egy ÖNYP szamlad es mindketto utan jar neked 100-100 ezer forint adovisszaterites, akkor valaszthatsz hogy az osszesen 200 ezer forint visszateritest az egeszsegpenztari vagy a nyugdijpenztari szamladra szeretned kiutaltatni. Ezt a valasztast az SZJA bevallasodban kell megtenned.

2023. júl. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok. Bocsi, elfelejtettem hogy a max visszaterites 150 ezer.

Tehat ha mondjuk az EP befizetesed utan jar 75 es a nyugdijpenztarrol is jar 75, akkor az osszesen 150et kerhezed vagy az EP szamlad ra vagy az ÖNYP szamladra. Kulon kulon nem kerheted, hogy 75ot az EP es 75ot az ONYP szamladra utaljanak vissza.

2023. júl. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

"Tessek itt egy harmadik valasz is :)"

És jó is?


Nyugdíjpénztári befizetés után nem kérhezed az adójóváírást EP-be.

SZJA bevllában 2 külön sor van.

Az egyik az EP a másik a Nyugdíjpénztár.


A kettő összege együtt max 150ezer.

2023. júl. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok, megint.

"És jó is?"

Én évek óta így csinálom és még soha nem találkoztam az SZJA bevallásban két külön sorral, ahol két külön számlára tudnám visszakérni a két forrásból ( ÖNYP és EP) származó adóvisszatérítésem. Csak a 137. sorban tudom megadni, hogy a két forrásból származó adóvisszatérítés összegét melyik számlára (EP vagy ÖNYP) kérem kiutalni. Te melyik két sorra gondolsz?


A példa kedvéért itt van egy screenshot a legutóbbi adóbevallásomból. Mind az 57644 forint megérkezett az EP számlámra a bevallás beadása után.

[link]

2023. júl. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

De kérheti.

Adóbevallásban ki kell választanod, hogy melyikre kéred.

Én is idén az EPre kértem az egészet. Megosztani nem lehet.

2023. júl. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a #3 tűnik a legmegalapozottabbnak, ami jó hír. Az adóbevallás felépítése tényleg erre utal, azaz hogy rendelkezni kell, melyik számlára kérjük a kiutalást és nem automatikusan osztja le.
2023. júl. 15. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!