Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magyarországon a magas adók...

Magyarországon a magas adók mellett van lehetőség valamire való profitot termelni?

Figyelt kérdés

2023. júl. 26. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Magyarországon durván 2 millió bejegyzett vállalkozás van. Nyilván azért van ennyi, mert lehet profitot termelni. Ha nem lehetne, akkor nulla darab vállakozás lenne.
2023. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Egyrészt a magas adókból nem csinálnak a vállalatok problémát, egy az egyben átterhelik a fogyasztóra. Másrészt a magas adók nem csak engem érintenek, hanem a konkurenciát is. Innentől mindketten kifizetjük, mindketten átterheljük a vásárlókra és mindketten ugyanott tartunk, mintha nem is lennének magasak az adók.
2023. júl. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Persze.


Tőzsdei kereskedés adója 15%.


Tehát, 85% tisztán, nettóban megmarad.


Elég jó.


Ha esetleg TBSZ-en kereskedsz, akkor adó 0%.


Még jobb...


Nettóban, tisztán 100% profit.

2023. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Minden vállalkozó attolja az összes adót a fogyasztóra, nem probléma
2023. júl. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
van, max te nem értesz hozzá.
2023. júl. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%
Persze, de csak akkor, ha feketén kereskedsz, ahogyan én is teszem. Főállás mellett foglalkozok kereskedelemmel, de mivel alacsoby a fizetésem, ezért nyilván nem fogok adózni, hiszen már amúgy is adózok a főállásomból befolyt jövedelemből....
2023. aug. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%
Utsó, IP-címed alapján már keres is a NAV...
2023. aug. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Keressenek.... :) Egy szegregált környéken lakunk, ahol nagyon sok etnikumi él...


Szólhatok nekik az érdekükben, de akkor nem lesz jó vége....


Előbb fognak futni, vagy egyáltalán meg sem közelítik majd a környékünket.

2023. aug. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nincs félnivalóm, hiszen ahogyan korábban is említettem, van egy Főállásom, amelynek a befolyt jövedelméből Adózok, tehát vonják tőlem a pénzt...


Akkor miért is Adóznék?


Tudom, hogy ezt az egészet úgy veszik alapul, hogy ezzel én megkárosítom az Állam Költségvetését, amivel nem értek egyet, hiszen ezzel csak biztosítom a megélhetőségemet, hogy ne keljen annyit nélkülöznöm, így amennyiben feljelentenének, úgy én is feljelenteném őket rágalmazásért és becsületsértésért, mivel amúgy sincs rá semmilyen bizonyítok, hogy feketén kereskedek, így mindenképpen rosszul jönnének ki!

2023. aug. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%
Bevallottad, írásba adtad. Ennél több és jobb bizonyíték nem kell.
2023. aug. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!