Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Rakerestem a nevemre es a...

Rakerestem a nevemre es a google kiadta egy navos papiromat?

Figyelt kérdés
Ezt hogyan?
2023. júl. 31. 04:13
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

Arra tudok csak gondolni, hogy egy át nem vett hivatalos irat lehet, amit úgymond "közzé kell tenni" a NAV portálon, vagy bíróságon, vagy önkormányzatnál kifüggesztve (hirdetmény), ha nem találják az irat címzettjét (az adóst), vagy nem vette azt át.


Tehát nem egyedi dolog, és ha valóban erről van szó, akkor az teljesen szabályos.


Ilyen hirdetmény útján tudtam meg, hogy a szomszédnak adóssága van a NAV felé és árverésre bocsátanák a házát emiatt. Ki volt függesztve a polgármesteri hivatal hirdető tábláján, ott olvastam. Ezt a kifüggesztés kötelező, törvény írja elő.


Sok hasonlót találhatsz bíróságokon, NAV-nál, önkormányzatoknál kifüggesztve. Törvény szerint nyilvánosak, hiszen ha nem az lenne, akkor nem érné el a célját -> találja meg a címzett.

2023. júl. 31. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2023. júl. 31. 04:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!