Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha szükségem van új okmányokra...

Ha szükségem van új okmányokra (lakcímkártya, tajkártya, adókártya, személyi), akkor először a rendőrségre menjek, vagy a kormányhivatalba? Esetleg a Navhoz?

Figyelt kérdés

Azért, mert mondta valaki, hogy jelentsem be a rendőrségen is.


Vagy, ha elmegyek először személyigazolványt csináltatni, az előző automatikusan érvényét veszti?


És a tajkártya, ha új kell, akkor megmarad a tajszámom, és az összegek, amik eddig be lettek rá fizetve?


Személyiből, ami ideiglenes volt, azt megtaláltam, tehát, amikor legutóbb csináltattam, ami ideiglenes volt, az megvan.



2023. aug. 29. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom a rendőrséget azért említetted, mert ellopták az irataidat.


Nyilván akkor ott kell kezdeni, mert ilyen esetben az okmányok kiállítása akár ingyenes is lehet.


"Vagy, ha elmegyek először személyigazolványt csináltatni, az előző automatikusan érvényét veszti?

Nyilván igen.


És a tajkártya, ha új kell, akkor megmarad a tajszámom, és az összegek, amik eddig be lettek rá fizetve?

A TAJ-szám életed végéig ugyanaz marad. TAJ-számra nem "fizettél" semmit, az az egészségügyi életedet kíséri ilyen formán végig a rendszerben. A fizettél rá valamit alatt nem tudom, hogy mit is értesz...


Személyiből, ami ideiglenes volt, azt megtaláltam, tehát, amikor legutóbb csináltattam, ami ideiglenes volt, az megvan."

Tök jó -> bekereteztetni és kiakasztani a falra. :)

Nem véletlenül IDEIGLENES igazolvány a neve. Már biztosan nem érvényes. Általában 30 napig az.

2023. aug. 30. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak azért írtam, hogy azzal tudom esetleg azonosítani magamat, ha kell, hogy legyen az is.
2023. aug. 30. 07:51
 3/3 anonim ***** válasza:

... születési anyakönyvi kivonat ...

Azzal tudod magad azonosítani, ha más okmánnyal nem rendelkezel. De a rendőrségi bejelentéshez még ez sem kell, csak bediktálod az adataidat. Megnézik az országos nyilvántartásban az előző okmányokat, ott látni fogják az arcképedet is.

2023. aug. 31. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!