Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyit kell adózni nem...

Mennyit kell adózni nem munkaviszonyból származó jövedelem után?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti! Alkalmazottként vagyok foglalkoztatva egy kft-nél, amiből származik a rendszeres havi jövedelmem. Ha én adok egy tanácsot valakinek, például, hogy ne meggyfát ültessen, hanem cseresznyefát és ez a valaki ezért ad nekem 100. 000 forintot, mondjuk márciusban, akkor nekem ebből az összegből mennyit kell adóznom és mikor kell ezt befizetnem? A tanácsadás egyszeri eset volt, amiről csak szóbeli megállapodás történt. Ha ilyen eset megtörténne, kell-e értesítenem a munkaadómat erről? Minden segítő választ előre is köszönök!
2023. szept. 5. 08:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Több opció is van ennek a leadózására. A munkaadódat ilyesmi nem fogja érdekelni.
2023. szept. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
49%
Tudtommal 15%...de! Miért "jelented le"? Most nem azért, de hacsak a pénzt adó személy nem nyom fel a NAV-nál sosem derül ki.
2023. szept. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
32%

#2

Mert nem mindenki adócsaló söpredék, mint te.

Egyébként pedig butaságot írtál.


Kérdező: attól függ, hogy milyen jogviszony keretében végzed ezt a jövedelemtermelő tevékenységet. Ha nem vagy vállalkozó, akkor megbízási szerződés, ideiglenes foglalkoztattotság, stb... ha az vagy, akkor milyen, átalányadózó, KATA-s, stb...? Ennek tükrében adózol utána. Lehet, hogy nullát, lehet hogy a bérjárulékok teljes arzenálját.

2023. szept. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
0%
3, te meg egy tolvaj söpredék vagy, ha támogatod az állami sarcolást. Hülye komcsi
2023. szept. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
40%

hajózni és adózni muss sein !


Ha te az adózást állami sarcolásként fogod fel, akkor egy sík hülye lumpen proletár vagy, akit a többségi társadalomnak a pálya szélére kell tolni, korlátozott jogokkal, erős felügyelettel.


Ja,.... izé, várjunk csak. A többségi társadalom ilyen lumpen proletárokból áll itt Kelet-Európában ? Az más. Nem szóltam semmit. Ti nyertetek !

2023. szept. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
60%

#4


Ha már az én adómból tartjuk fenn számodra a közinfrastruktúrát, akkor legalább húzd meg magad, mint egy pondró, és ne szájalj. :/


Aki szerint nem hasznos a kérdésre adott válaszom a #3-as hsz-ban, az fejtse ki, vagy adjon hasznosabb választ, retard X nyomogatás helyett.

2023. szept. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Az én adómból tartjuk fenn számodra a közinfrastruktúrát. Mennyit is adózol, te pondró? :)
2023. szept. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

#7


Idén eddig SZJA 2.7M, TB 1.9, Szocho 1.4, TAO 1.4M, csak az én kivett/kifizetett jövedelmem adózása. Az hogy az alkalmazottaim után még mennyi, meg mennyi plusz TAO, stb azt hadd ne szorozzam fel.

Szóval ja, szerintem csak az adómból eltartok egy-két családot. Szívesen.

2023. szept. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Légyszi, hagyjuk a sárdobálást, mert az nem visz előbbre!!!


Magyarországon élek, magyar államnak vagyok a polgára. Az államnak a működéséhez szüksége van bevételre, ezt a befizetett adókból tudja megtenni. Én szeretem nyugodtan álomra hajtani a fejemet, nem szeretek tartozni, így ha szükséges, akkor be is fizetem az adót. Azért tettem fel kérdésnek, hogy mi ennek a hivatalos menete!?

Ugyanis én nem vagyok vállalkozó, hanem csak egy egyszerű alkalmazott. Nem vagyok tisztában az adózási szabályokkal, mert eddig soha nem kellett ezt intéznem, mindig is a munkaadóim fizették, meg intézték az adóügyeimet!

2023. szept. 5. 12:46
 10/29 anonim ***** válasza:

#9


Ez esetben keress fel egy konyvelot. Korulbelul 10 opciod van, ami sok dolog fuggvenye. Ennyire keves infobol nem lehet ennel ertelmesebb valaszt adni. Lehet az eri meg hogy átalanyados AAM EVként nulla adozassal beszamlazd, lehet a tucat masik opcio, annak fuggvenyeben, hogy mennyi, mi, hova, kinek, stb. Sok sikert!

2023. szept. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!