Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyit kell adózni nem...

Mennyit kell adózni nem munkaviszonyból származó jövedelem után?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti! Alkalmazottként vagyok foglalkoztatva egy kft-nél, amiből származik a rendszeres havi jövedelmem. Ha én adok egy tanácsot valakinek, például, hogy ne meggyfát ültessen, hanem cseresznyefát és ez a valaki ezért ad nekem 100. 000 forintot, mondjuk márciusban, akkor nekem ebből az összegből mennyit kell adóznom és mikor kell ezt befizetnem? A tanácsadás egyszeri eset volt, amiről csak szóbeli megállapodás történt. Ha ilyen eset megtörténne, kell-e értesítenem a munkaadómat erről? Minden segítő választ előre is köszönök!
2023. szept. 5. 08:40
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

#20

Na ez a válasz nemcsak hasznos, de még számomra is érthető volt! Köszönet érte!

2023. szept. 5. 17:21
 22/29 anonim ***** válasza:
20, ajándékozási illetéket fizetnek a szomszédok érte? Illetve te azért, amit cserébe kapsz? Hétvégi süti, egy kosár gyümölcs, stb.. :)
2023. szept. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
19! Az, ha ajándékot adsz valakinek, az nem bűncselekmény.
2023. szept. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"ajándékozási illetéket fizetnek a szomszédok érte?"

Az illetéket annak kell megfizetnie, aki az ajándékot kapja. Az ajándékozó ezt átvállalhatja helyette.


"Illetve te azért, amit cserébe kapsz?"

Ajándéknál nincs "cserébe kapsz". Azért ajándék, mert ellenszolgáltatás nélküli.


Mondok egy másikat:

A nászajándékok után is kellene fizetni ajándékozási illetéket. Ha hiszed, ha nem. Az illetéktörvény nem tesz ilyen szempontból különbséget az ajándékozások között.

Ettől függetlenül nyilván nem hallottál még olyan esetet, amikor ezt valaki be is jelentette a NAV-hoz, hogy ki tudja vetni az ajándékozási illetéket a nászajándék után. Igaz? Pedig jogilag így kellene tenni.


Mentes az ajándékozási illeték alól megajándékozottanként 150 ezer forint értékű ajándék. Ez független attól, hogy kitől kapod azt.


Az ajándék értékétől függetlenül mentes az ajándékozási illeték alól az az ajándék, amit egyenesági rokontól, testvértől, vagy házastárstól kapsz. Ezt hiába jelentik be a NAV-hoz, illetékkivetés nélküli ügyként kezelik.


Van még kérdésed?

2023. szept. 6. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, tanulságos volt! Ment a zöld pipa!
2023. szept. 7. 08:15
 26/29 anonim ***** válasza:
24, aha, tehát nem kapnál cserébe semmit. Gondolom belpesti értelmiség vagy, erre a nagyképűség :D
2023. szept. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

26-os! Melyik részét nem érted a leírtaknak? Az ajándék fogalmát nem sikerült megértened?


Problémád van azzal, hogy ecseteltem a jogszabályt? Ez nálad a nagyképűség jele? Akkor neked minden könyvelő, adótanácsadó, stb. nagyképű, amikor elmondja, hogy mi a pálya péládul a vállalkozással, a bevallással, stb.?


Gondolkodjál már, mielőtt bármit is leírsz...

2023. szept. 8. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Te nem érted. :D Nem volt még jó kapcsolatod szomszéddal, ugye? :D
2023. szept. 8. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

A kérdező láthatóan nem arra kíváncsi, hogy mi van olyankor, amikor "jó a kapcsolata a szomszéddal"...


Megkérdezte, hogy mi jogilag a pálya. Azt ecseteltem neki. Kár belekötnöd és jópofiznod. Még csak nem is mosolyogtam a humorodon, ráadásul még sértegetsz is.

2023. szept. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!