Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nav letiltás megszűnhet...

Edinasz kérdése:

Nav letiltás megszűnhet hamarabb, mint ahogy értesítést kapok róla pl. Határozat formájában?

Figyelt kérdés
Hónap elején levonták a fizetésem 33%át. Új határozatot várok, mely csökkenti/vagy elengedi a tartozásom. Most jött a számlámra hóközi utalás munkabér cimen, (munkaba járás penz) és hianytalanul megérkezett a pénz, de határozatot nem kaptam még. Most akkor megszűnt a letiltás? Gondolom nem "felejtették" el levonni, ilyet nem tévednek. Köszönöm előre a választ!

2023. szept. 15. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem
2023. szept. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi nem?
2023. szept. 15. 18:40
 3/11 anonim ***** válasza:
A nem melyik reszet nem erted?
2023. szept. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk lehet "nem felejtik el"

Vagy "nem lehet határozat nélkül megszuntetni eljárást"

De úgy látom, hozzá értő sajnos nem olvassa a kérdést..

2023. szept. 15. 19:43
 5/11 anonim ***** válasza:

Lehetőségek:

- A munkáltató mégiscsak elfelejtette levonni a tiltást.

- A NAV felfüggesztette saját hatáskörben a letiltást, mivel a tartozás megszűnése várható. Erről majd végzés formájában értesít, ha valóban így volt.

- "Új határozatot várok, mely csökkenti/vagy elengedi a tartozásom. "

Ebből arra tippelek, hogy kérelmet nyújtottál be elengedésre, vagy részletfizetésre. Ha így van, akkor például az AUTOMATIKUS részletfizetési kérelem szünetelteti a végrehajtási eljárást, amint döntés született benne. Ennél nem kell, hogy jogerős legyen hozzá a határozat, elég ha az ügyintéző helyt ad neki. Erről is kapsz majd írásban értesítést.


Megkönnyítetted volna a helyzetem, ha konkrétan leírod, hogy mi volt a tényleges történet. Akkor fixen tudnék válaszolni, így csak tippelgetek én is a lehetőségek között.

2023. szept. 16. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hoppá! Nem figyeltem:


"Most jött a számlámra hóközi utalás munkabér cimen, (munkaba járás penz) és hianytalanul megérkezett a pénz,"


Munkába járás nem alapja a letiltásnak! Ez béren kívüli juttatás, ebből kifolyólag nem jövedelem, tulajdonképpen egy "költségtérítési" forma. Vannak jogcímek, amelyek nem alapjai a jövedelem-letiltásnak. A munkába járás költségtérítése pont ilyen.


Kérdezd meg a munkáltatódat, hogy a NAV küldött-e értesítést nekik, hogy szüneteltessék a letiltást. Ha nem, akkor a munkabéredből fogják vonni továbbra is. A munkabéredből, nem másból.

2023. szept. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Új határozatot várok, mely csökkenti/vagy elengedi a tartozásom. "


Segítségképpen mondom:

Ha nem méltányossági kérelmet nyújtották be elengedésre stb., hanem valamilyen olyan ügyed van folyamatban a NAV-nál, ami által kérelem nélkül is megszűnik a tartozásod, vagy nagyon jelentős mértékben le fog csökkeni, akkor érdemes írásban kérned a NAV-tól, hogy míg az az ügyed nem ér a végére, addig függesszék fel a végrehajtási eljárást.

Ugyanis törvény szerint van lehetősége a NAV-nak arra, hogy ha a hátralék törlése várható, felfüggesztheti az adós kérésére a végrehajtási eljárást. Ha felfüggeszti, ez azzal jár, hogy addig semmiféle letiltás, inkasszó, foglalás stb. nem lesz folyamatban. Megvárják, hogy valóban törlődik a tartozás, vagy sem. Ha nem, vagy csak részben törlődik, akkor a felfüggesztés időszakával a hátralék végrehajtásához való jog (elévülés) kitolódik.

Ilyesmivel segíthetsz magadon.

2023. szept. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, méltányossági kérelmet adtam be, amit először hianyosan töltöttem ki(azt elutasitották) , és az ügyintéző azt mondta, hogy ujra kell írnom. Újra írtam a kérelmet, de addigra megindult a letiltás. Az egyik navos hölgy mondta, hogy nyugodjak meg, igy már rendben lesz. Persze azt nem mondhatja meg, hogy teljes elengedést, vagy csak részletfizetést kapok, de azt mondta ez a kérelem már rendben van. A "benzinpénz" olyan címen jön a számlámra, hogy "munkabér" szoval elvileg abból is kéne vonni. Csak azért tettem fel a kérdést, mert ugye határozat még nem jött, és kivancsi voltam, hogy örülhetek-e.. Mivel a letiltott pénz sokkal több, mintha havonta akár a teljes tartozás havi részletét fizetném.

Köszönöm szépen, aki segitően vaszolt!

2023. szept. 16. 07:00
 9/11 anonim ***** válasza:

". A "benzinpénz" olyan címen jön a számlámra, hogy "munkabér" szoval elvileg abból is kéne vonni. "


Nincs olyan, hogy "elvileg". A munkábajárás költségtérítése nem munkabér, hiába úgy érkezett a számládra. A jövedelem-letiltást a munkáltató közvetlenül kapja meg, és neki tudnia kell, hogy az általa különböző jogcímen számfejtett összegek közül melyik tartozik a letilthatóak körébe. A munkábajárás nem, éppen ezért is kaptad meg teljes egészében, azért nem tiltott belőle. Tehát ismeri a jogszabályt hozzá.


"Az egyik navos hölgy mondta, hogy nyugodjak meg, igy már rendben lesz."

Igen, rendben lesz a kérelmed, tehát ha el is utasítják a kérésed, akkor azt nem azért teszik majd, mert hiányosan adtad be.


Ha elengedést is említettél, akkor az nem AUTOMATIKUS részletfizetési kérelem lesz, hanem hagyományos, tehát egészen addig, amíg a NAV helyt adó határozatot nem hoz benne, a végrehajtási eljárás nem szünetel, így szinte biztos, hogy a jövedelem-letiltásod még mindig él a munkáltatónál. Ha helyt adó határozat születik benne, akkor fogják csak szüneteltetni az eljárást, és a munkabér letiltásodat is a munkáltatónál. Addig nem.

2023. szept. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megszűnt a letiltás, bár semmi kedvezményt nem kaptam, csak részletfizetést. Havi 160.000 Ft.. Szeretném kiváltani a meglévő hitelemet, meg venni fel hozzá pénzt, mert ezt igy nem fogom tudni kifizetni. Ha már megállapitották a részletfizetést, akkor is köztartozásom marad, mig ki nem fizetem a teljes összeget? Ez is koztartozas, ha havi rendszerességgel fizetve van? Mert akkor jobb hitelt nem fogok kapni
2023. szept. 23. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!