Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az ügyfélkapun látni kellene...

Az ügyfélkapun látni kellene az egyszerűsített foglalkoztatás keretében ledolgozott napjaimat is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy munkahely, ahol cirka 1,5 hónapot dolgoztam egyszerűsítettbe. Ott hagytam, mert kevés volt az ledolgozható óraszám és persze az órabér is. Most októbertől vissza akarnak hívni, megemelt bérrel és több napot is mehetnék (ugyan úgy efo-ba). Bérben ez már annyira nem is rossz számomra, de a mai nap lekértem az ügyfélkapun az eddig bejelentett munkáimat, de ez nem volt köztük. Kellene látnom ezt a munkát is köztük?

Illetve azt olvastam, hogy efo-ba csak havi 15 munkanapot lehet dolgozni, de ők a beóba kapásból 17 napra írtak be, ami ezzel szembe megy. Tudnátok segíteni ezzel kapcsolatban?

Köszi a válaszokat előre is!



2023. szept. 23. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Röviden nem. De a munkáltatónak kell adnia kimutatást a ledolgozott napokról.
2023. szept. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Igen, max csak 15 napot lehet dolgozni efo ban egy hónapban. A17 nap beo, az azt jelenti, hogy egy egy napra nem leszel bejelentve, jellemzően az utcso 2 re. Vagy többre sem. Vagy semennyi napra sem.

Úgy tudom, most már az is engedélyezett hogy utólag is be lehet jelenteni a munkavállalót napiba. Ez plussz játékszer a munkaadónak.


Ügyfélkapun nem tudom hogy látható e ez egyáltalán.

2023. szept. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Ügyfélportálon: [link]

Foglalkoztatással kapcsolatos bejelentések

Foglalkoztatásommal kapcsolatos adataim

Egyszerűsített foglalkoztatás

Szűrés megjelenítése

Lekérdezési időszak

megadod az időszakot és elindítod a lekérdezést


A havi 15 nap az EFOn felül az alkalmi munkára vonatkozik, az idénymunkánál nincs ilyen korlát.

2023. szept. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze látni, lekérdezhető.

Én ha vállalok mindig megnézem bejelentettek - e valóban adott napra ( papírt ezekről úgy 80%-ban állítom nem fogsz kapni, már csak ezért is nézem meg mindig ott van - e nyoma...)

nov. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!