Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Cégnek dolgozni full time...

Cégnek dolgozni full time átalányadózó ként?

Figyelt kérdés

megéri? ha garantáltan kell utána adóznom? milyen hátrányok lehetnek az adózáson kívül?

semmi tb? ilyenek? főnök akar mindenkit átpakolni és azt mondja fizeti ő az adónkat plusszba.. nekem ez kicsit neccesnek tűnik, de nem vagyok képbe ezekkel.



2023. szept. 28. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz fizetett szabadságod, nem lesz érdemi összegű táppénzed, se álláskeresési járulékod. Nyugdíjba is jóval kevesebb számolódik bele.

Továbbá mivel nem leszel hivatalosan munkavállaló, ezért az összes munkaeszközödről magadnak kell gondoskodnod, baleset esetén nincs munkahelyi baleset, nincs felmondási időd.

Elvileg te is megoldhatod az adózást és az egyéb papírmunka elvégzését, nem rakétatudomány, de a legtöbb embernek ehhez nincs türelme, tehát valószínűleg egy könyvelőt is fizetned kéne.


Én dolgozok így, de tudok a hátrányairól és csak azért csinálom így, mert lényegesebb jobb (volt?) sokáig így a nettóm, mint amit rendes bejelentéssel kaphattam volna. Te innentől valószínűleg kiállítanál a főnöködnek hó végén egy számlát, azt pedig ő kifizetné, majd pedig neked kellene az adókra valót "félrerakni", tehát a kézhez kapott fizetésed nem ténylegesen nettó lenne. Találhatsz az interneten átalányadó kalkulátorokat, hacsak nem marad lényegesen több pénz így a zsebetekben (adókat levonva!), akkor semmiképp se menjetek bele ebbe. Arra is figyelj és számold bele, hogy - mint ahogy fent is írtam - nincs fizetett szabadság, se táppénz. Tehát 20-30 napnyi fizetéssel kevesebbel kalkulálj.

2023. szept. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezeket jó tudni :)

hát az a deal, hogy így 325 helyett kapunk kb 410 körül (reklám cég) és ők ráfizetnek havonta kb 80-kt nekünk az adókra tehát talán (?) a 410 megmaradna, de ez a szabadság nélküli dolog meg ilyenek... :D nem igazán tetszenek, de ha nemet mondok kevesebb a pénz. Nem tudom mi legyen :( félek, hogy a lakhatásom és az életminőségem bánja

2023. szept. 28. 14:44
 3/7 A kérdező kommentje:
KATA-s kánt is ugyan ezek lennének igaz? ott tudom fix 50 a havi "adó", de cégeknek nem számlázhatunk?
2023. szept. 28. 14:44
 4/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ez így jó eséllyel adócsalás is (bújtatott foglalkoztatás). Anno a KATA idejében biztosan az volt, ott egyből ugrottak arra, ha a bevétel x%-a egy helyről volt. És nem, nem az volt a megoldás, hogy 1 millió innen, 5000 onnan.
2023. szept. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ez így jó eséllyel adócsalás is (bújtatott foglalkoztatás)."


Átalányadózásnál ilyen nincs, ez csak a KATA esetében fennálló lehetőség volt. Ha le van papírozva, akkor te minden egyéb nélkül nyugodtan dolgozhatsz x évig egyetlen ügyfélnek is, mint ahogy kismillió egyéni vállalkozó vagy projektcég teszi.


"át az a deal, hogy így 325 helyett kapunk kb 410 körül (reklám cég) és ők ráfizetnek havonta kb 80-kt nekünk az adókra tehát talán (?) a 410 megmaradna"


Hát egyáltalán nem jön ki a matek. Tessék, itt egy kalkulátor:

[link]

Ha havi 410+80-at kapnátok, akkor az egy évben 5 880 000 forint. Ennek a teljes adóterhe iparűzési adó nélkül 1 247 600 forint, tehát a havi "nettód" 386 ezer forint lesz, de ebből még kell iparűzési adót vonni (ami alapesetben a BEVÉTEL 2%, tehát még 117 ezer forint), kell könyvelőt fizetni, nem tudom hogy ebbe a főnök beleszámolta-e hogy így nem lesz fizetett szabadságod (?) és táppénzed... vagy fixen ennyit fogtok számlázni minden hónapban, akkor is ha meg voltál fázva 3 napot meg elmentél 5 napot nyaralni?

Plusz hát nem lesz felmondási időd sem, ha úgy dönt, akkor másnap megmondja, hogy nem kell többet jönni.


Én kifejezetten nem örülnék egy ilyen váltásnak, maximum akkor, ha LÉNYEGESEN többet keresnék vele és szépen meg lenne beszélve, hogy mi a módja a szabadságolásnak, a könyvelőt fizetik-e, stb.

2023. szept. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, és még azt is jó lenne tisztázni, hogy mi lesz a munkaeszközökkel. Gondolom nem szeretnél marketingesként magadnak venni százezrekért laptopot munkára, főleg ha eddig adott a cég.
2023. szept. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszonom meggyoztetek 😇 nagyon ciki hogy ennyire nem vagyok kepben?
2023. szept. 30. 01:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!