Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szerintetek katás legyek vagy...

Szerintetek katás legyek vagy az átalányadót váltsam ki?

Figyelt kérdés

A fő tevékenységem a magántanárkodás lenne, ( 2, 3 nyelv) amiből bejöhetne 300, esetleg 400 ezer is havonta. Ahhoz ugyebár a kata kellene, mivel magánszemélyeket oktatnék, és havi 50 ezer adó elég jól hangzik. Viszont nekem van szakfordítói, idegenvezetői és utazásszervező végzettségem is, és tolmács képzést is el szeretnék végezni, amikhez viszont átalányadó kellene, de úgy az adó több, mint 100 ezer... Viszont többféle munka, több bevétel..


Ti mit gondoltok erről? Ki mit csinálna?



2023. aug. 2. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Van főállásod?
2023. aug. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a könyvelőddel.
2023. aug. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs, főállású egyéni vállalkozó leszek.
2023. aug. 2. 18:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb legyél csak KATÁs, aztán később, ha nagyon beindul és biztosan kell a cégnek számlázás, akkor válts átalányadóra. Addig hlyeség lenne!!
2023. aug. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bzoli79 ***** válasza:
Ha alacsony,vagy minimális költséged vannak akkor jobb a kata.Én is maradtam.
2023. aug. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Valószínűleg katával fogom kezdeni, aztán majd meglátom, hogy alakul.


Utolsó, ön is magántanítással foglalkozik?

2023. aug. 16. 15:09
 7/7 bzoli79 ***** válasza:
Nem,burkoló vagyok.
2023. aug. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!