Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudok kevesebb adót...

Hogyan tudok kevesebb adót fizetni?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy nem értem, hogy minek fizetek ennyit. Nem magával a kiadással van bajom. Dolgoztam Ausztriában, egy szót sem szóltam, mert azt éreztem, hogy kapok is érte valamit. Létező egészségügy, szép közterek, jó minőségű utak, normális oktatás, valódi támogatások.

Hazatértem egyetem miatt, és egyelőre itt is maradok. Nagyon szeretem a mostani állásomat, de katasztrófa, hogy mennyit ellopnak belőle.

A pontos fizetésemet nem szeretném leírni, de nem keresek rosszul. Nem érzem fernek, hogy több TB-t fizetek, mint három másik ember. Egészségesen élek, nem drogozom, nem iszom, nem dohányzom, sportolok és jól eszem. És mégis annyit fizetek, mint 3 alkoholista együtt. Évek óta várólistán vagyok egy két betegségem miatt, tulajdonképpen még soha nem mentem be úgy a korházba, hogy tényleg tudtak volna bármin segíteni... Na mindegy is ez a rész.

Egy pár szám. A munkaadónak ha 1 millió forintba kerülnék havonta, az azt jelentené, hogy a nettő fizetésem kb 610ezer forint lenne, majd mivel általános dolgokra költi a legtöbbet az ember, még fizet 27%-ot tehát a valós nettó fizetésem 480ezer forint. Ezen felül még fizetsz garázs adót, súlyadót, regadót, kutyaf@sza adót.

Azt érzem, hogy nem is éri meg dolgozni, ha úgyis csak az állam zsebét tömöm.


Milyen LEGÁLIS módszerekkel tudom csökkenteni a fizetett adót, alkalmazottként? Előre is köszönöm ha tudtok segíteni. Remélem találok kiskaput, mert ha nem, akkor szerintem hamarosan újra nyugatra kell hogy költözzek.



2023. szept. 30. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
3 gyerek.
2023. szept. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

első házasok adókedvezménye

gyerekek után járó adókedvezmény

fogyatékosságra járó adókedvezmény

2023. szept. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát, gyereket még nem szeretnék, amíg nem tudok hitelmentes, biztos tetőt rakni a feje fölé, és fiatalok is vagyunk még. Házasodni se szeretnék még, csak a pénzért meg biztos, hogy nem fogok - fogyatékos meg nem vagyok...:/
2023. szept. 30. 11:04
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezzel nagyjából kilőtted a lehetőségeket.
2023. szept. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Magánvállalkozol, és ott mutyizol ahol csak tudsz. Máshogy nem megy.
2023. szept. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészségpénztárazol, akkor valamennyit vissza tudsz igényelni az adódból. Más ötletem nekem sincs alkalmazotti viszonyban.
2023. szept. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ennek az az oka, hogy relatív kevesen fizetnek Mo-on a valós jövedelmük után adót. A szürke gazdaság aránya messze magasabb, mint a fritzeknél, sógoréknál, norvégoknál,.... ( kivéve észak-norvégjainkat)


Az igény az állami "ingyenes" szolgáltatásokra ellenberger sokkal magasabb, mint fenti népeknél.

Ezt a diszharmóniát csak úgy tudja a - mindenkori - magyar kormány kezelni, ha magasan tartja az adók mértékét, és elsősorban a fogyasztási jellegű adókra igyekszik koncentrálni, a munkajövedelmekét pedig relatív alacsony szinten tartja.


Ha a megoldást keresed egyet tehetsz: rendszeresen győzködöd családod tagjait, barátaidat, ismerősidet,... hogy tegyenek eleget önszántukból, saját érdekeiket felismerve annak az elvárásnak, hogy adót fizetnek.


Akkor majd egyszer a te adód csökkenni fog. Csak ki kell várni ;-)

2023. szept. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a megtakarítások után járó adókedvezmény jutott eszembe, bár az egészségpénztárnak akkor van értelme ha magánban mennél ellátásra, vagy több olyan dolgot veszel ami elszámolható eü segédeszköz, gyógyszer, gluténmentes élelmiszer stb. De az EP számlán lehet gyűjteni is és majd baba cuccokra költeni ha eljön az ideje vagy családtag költségeit elszámolni.

Ugyanígy jár az adóvisszatérítés a nyugdíjbiztosításra, bár ott már rátették a szochot is júliustól. De mivel valami nyugdíj öngondoskodás kell, ez elég hasznos így.

2023. okt. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#7. Ez az ország a maszekokból, adócsalásból-kerülésből él meg. Mire az én adóm csökkenne, addigra nyugdíjas leszek...
2023. okt. 3. 07:31
 10/10 lali51 ***** válasza:
100%
Dolgozz keveset.
2023. okt. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!