Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Öröklött ház értékének véletle...

Kiss-Kárpáty Ildikó kérdése:

Öröklött ház értékének véletlenül kevesebbet tüntettünk fel a papíron, kb mekkora büntetést kell fizetni?

Figyelt kérdés
Nemrég örökölt házunk értékének véletlenül jóval kevesebbet tüntettünk fel a papíron, amit ilyenkor ki szokás tölteni (pontos megnevezését nem tudom). 2.500.000 Ft-ban adtuk meg az értéket, holott a valódi érték inkább 5-6 millió lehet. Nemrég kaptam egy levelet, miszerint kiszáll ellenőrzésre a NAV, kb mekkora büntetésre lehet számítani?

2014. ápr. 8. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Uhh, véletlenül! :D Olyan 4-5 évre számíthattok.
2014. ápr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy háznak az értéke annyi, amennyiért el lehet adni. Ma szinte "reális" ár, az érték fele, hiszen a hitelproblémák miatt potom áron lehet ingatlanokhoz jutni. Hivatkozni kell arra, hogy ennyit adtak volna (vagy ennyit ígértek) a házért, ha többre értékelik, akkor fel kell ajánlani nekik (kamuból) annyiért megvételre. Szerintem ezért büntetést nem szabhatnak ki, hiszen manapság valóban irreálisan alacsonyak az árak. Az ár nem objektív, a kereslet-kínálat függvénye, ráadásul a körülmények (pl. zajos "nagy létszámú" szomszédság esetleg töredékére csökkenti az értéket. (A NAV látogatására össze kell gyűjteni a negatív szempontokat...) BÜNTETÉST NEM SZABAD ELFOGADNI, ALÁÍRNI!
2014. ápr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Csak az a gond, hogy ketten örököltük a házat és a másik örökösnek 3 milliót fizettem ki, hogy a nevemre kerüljön a ház. Talán ez tűnhetett fel a NAV-nak?
2014. ápr. 14. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!