Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért kell áfát fizetni az...

Miért kell áfát fizetni az előleg után?

Figyelt kérdés
Szállodáknál láttam, hogy 5 százalék áfa terheli az előleget. Ez azt jelenti, ha egy vendég elutal 100 ezer ft előleget, akkor a szálloda 5 százalékot bukik az összegből úgy, hogy még a vendég meg sem szállt?
2023. okt. 1. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Most hallottál életedben először az adókról, áfáról?
2023. okt. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
kapaszkodj meg kérdező, ha veszel parizert meg zsömlyét annak is van áfa tartalma.
2023. okt. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Ámde, miért bukna a szálloda? Az áfatartalom nem őt illeti, nem az ő tulajdona, ő csak beszedi.
2023. okt. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Ha a vendég mégsem megy és az előleg visszajár, akkor az előleg számlát sztornózzák és az áfa is visszafordul, szóval nem bukik rajta semmit.
2023. okt. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#2


Tudom. Valószínűleg nagy hülyeség, amire gondoltam, de megpróbálom elmagyarázni.


Én úgy tekintek az előlegre mint egyfajta "belső egyenlegre", mint amikor én fogok 100 ezer forintot és befizetem például a pokerstars belső egyenlegemre.

Amíg azzal a pénzel semmilyen szolgáltatás nem lett igénybe véve mi után fizetek áfát?

Ha én beutalok a "szállodánál vezetett" egyenlegemre 100 ezer forintot azzal még semmilyen szolgáltatás nem lett igénybe véve. Milyen alapon vesz el az állam 5% ot belőle?

Úgy fogom fel az egészet, mintha vásárolnék a tescoban 100 ezer forintért élelmiszert és már 5% áfát elvenne az állam azonnal, amiért én átnyujtom a pénzt a kasszásnak, plusz még a termékek után is fizetek 27% ot vagy éppen amennyi az aktuális áfa a termékeken.

Valahol el van csúszva a gondolkodásom biztos vagyok benne, de remélem értitek a felvetésem.

2023. okt. 1. 17:22
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Figy fizet még taot, mindenféle szállás utáni adókat az önkormányzatnak, járulékokat, stb.
2023. okt. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%
Valahol el.
2023. okt. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6%

"Ha én beutalok a "szállodánál vezetett" egyenlegemre 100 ezer forintot azzal még semmilyen szolgáltatás nem lett igénybe véve"


Ha én befizetem az október havi edzőtermi bérletem szeptemberben, akkor sem vettem még igénybe semmilyen szolgáltatást. Ha megveszem az almát a boltban, attól még nem biztos, hogy aznap meg is eszem.

Kb. ilyen az érvelésed...

2023. okt. 2. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Borzaszto ostoba analogia a pokerstarssal.. jezusom.
2023. okt. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xswerdy ***** válasza:

"és már 5% áfát elvenne az állam azonnal, amiért én átnyujtom a pénzt a kasszásnak, plusz még a termékek után is fizetek 27% ot vagy éppen amennyi az aktuális áfa a termékeken."


Nem, nem fizetsz duplán ÁFÁ-t. A szállodai szolgáltatás ÁFÁja 5%. Ha ilyenre előleget fizetsz, természetesen annak is 5%. Az előleg ÁFA részét kifizeted akkor, amikor előleget fizetsz, amikor meg megkapod a végszámlát, azon a fizetendőnél le lesz vonva a kifizetett előleg. Csak a különbözetet fizeted, és a különbözet ÁFÁ-ját.

2023. okt. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!