Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A kamat után fizetendő szocho...

A kamat után fizetendő szocho hogyan működik nyugdíjbiztosításnál rendkívüli befizetés esetén?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy a június 29 előtt kötött nyugdíjbiztosítások kamatára nem kell a szochot fizetni. Ez csak a rendes havi befizetésekre vonatkozik, vagy ha soron kívüli befizetést teszek arra is? Mikor a szerződést kötöttem, az ügyintézővel egy alacsonyabb havi összeget jelöltünk meg, mivel "ha év végén marad plusz pénzem azt befizethetem soron kívül" illetve pár év után meglátom hogy akarom-e változtatni a havi összeget ha esetleg változik a jövedelmem.

Utólag azon is változtattak hogy a soron kívüli befizetés már szocho fizetés alá essen,de nem értem pontosan a működését. Olyat is olvastam hogy ha a vállalt 5 vagy 10 éven belül nem nyúlok a betéthez akkor nem kell semmi adót fizetni, ha kiveszem akkor kell rá adózni, sőt az adókedvezményt is vissza kell téríteni. Ebbe a verzióba tartozik tehát a soron kívüli befizetés is? Tudná valaki pontosítani? Emiatt nem mennék a bankba személyesen ha nem muszáj.



2023. okt. 2. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én értelmezésem szerint az utolsó 10 évben már nem szabad rendkívüli befizetést csinálni ha azt akarod, hogy ne legyen szocho.


Az más kérdés, hogy szerintem egyébként sem érdemes, mert olyan gyenge a hozam, legalábbis az enyémnél. Én annak is örülök ha 65 éves koromban a tőkét visszakapom. Én nagyon megbántam, hogy kötöttem.

2023. okt. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én teljesen máshogy értelmeztem. Ha minimum 5 vagy 10 évig nem veszed ki a pénzt (nem jár le a futamidő vagy veszed ki a pénzt) akkor utána nem kell visszatéríteni a befizetésre kapott adókedvezményt, és nem kell a szochot sem megfizetni. Viszont az nem tiszta hogy a szochot nem vonják-e ebben az első pár évben is a soron kívüli befizetésekre?

Amit te írsz hogy az utolsó 10 évben nem szabad rendkívüli befizetést csinálni, szerintem pont hogy nem igaz hiszen ott még kimaxolhatod az szja kedvezményt és lényegesen növelheted a tőkét. Neked nem tudom mióta és milyen nyugdíjbiztosításod van, az én bankomnál (K&H) lehetett portfóliót választani (kellett is kötelezően) amin utólag lehet még változtatni is a hozam érdekében. Én nem rég indítottam el és tök lelkes vagyok hogy gondolok a nyugdíjas éveimre, de mondjuk lehet hogy naiv is vagyok a pénzügyekben. A bankban a csajszi teljesen meggyőzően magyarázta hogy milyen jól fogok járni és logikusnak tűnt amiket mondott.

2023. okt. 3. 19:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok biztos benne, hogy így van ahogy írtam, de ha jól emlékszem a bankmonitoron így írták, hogy a rendkívüli befizetéseket külön-külön kell vizsgálni - mivel az nem az eredeti szerződés szerinti befizetés - és a befizetéstől számítva meg kell lennie a 10 éves futamidőnek.
2023. okt. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!