Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Amennyiben rendelkezem kriptov...

Amennyiben rendelkezem kriptovalutával és azt szeretném normál pénzre váltani, szükséges igazolnom azt, hogy a kriptot honnan szereztem a későbbiekben a navnál?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy 2012-ben valamilyen módon 2-3 bitcoinhoz jutottam, 2023-ra ez eszembe jut, és szeretnék ebből valós pénzt csinálni, amennyiben ezt valamilyen platformon -például OKX-en vagy binancen - keresztül valahogyan eladom/kiutaltatom vagy bármi is ennek a folyamata, a bankszámlára kerülne a forintbeli értéke, akkor az adózás ilyenkor hogyan történik?


Olvastam, hogy 15%-ot, vagyis az szja-t szükséges kripto után adózni, mondjuk azt, hogy én ezt tisztességesen befizetem, viszont ezt mennyire ellenőrzik, hogy hogyan is lett nekem jó pár millió értékű kriptom például, ha utánanézhetnek-e egyáltalán és nem tudom igazolni, csak azt hogy nekem ez a walletembe került a semmiből, majd forintra váltottam?



2023. okt. 3. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Befizeted az adót és semmit nem kérdeznek.
2023. okt. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, illetve szerintem rengeteg ember van, aki nem tudja az eredetet igazolni.
2023. okt. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vezessük végig:

2012-ben jutottál 2-3 Bitcoinhoz, mert pl. bányásztál pár órát valami ősi Bitcoin Pool-on. Akkoriban annak nem volt piaci értéke, így akkor nem keletkezett adókötelezettséged a bekerülési értékre, mert az 0.

2023-ban érnek 20-30 milliót, szóval ha akkor átváltod, akkor annak a 15%-a lesz az adód.

Ha igazolni tudod, hogy azt tényleg 2012-ben szerezted (pl. végigvezethető a blokkláncon és/vagy az átváltó platform ki/befizetési riportjaiban a pénz eredete a pool-tól), akkor az tiszta pénz.

Szerintem ha nem tesz ellened senki feljelentést, hogy loptad, meg nem keveredsz bele valami drogos/darkwebes/akármilyen ügybe, nem fognak vele foglalkozni.

De igazolni csak akkor kell, ha az adóbevallás után esetlegesen kérik, ha ellenőrzést kapsz.

2023. okt. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem ellenőriznek, bevallod-befizeted. Azt sem tudják mi az a bitcoin
2023. okt. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!