Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Túlfizetésről érkezett levelem...

Túlfizetésről érkezett levelem a NAV-tól. Csak sejtésem van mi lehet ez, de nem értem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ma érkezett egy levél a NAV-tól amiben azt írják 30000 forint túlfizetésem van.

Nekem a munkahelyemen kívül 1 bevételi forrásom van, garázskiadás.

Én azután befizetem negyedévente az adót. Jelenleg idén 30000 forintot... most ez a 30000 az lenne? Mi más?

Csak azt nem értem, hogy cirka 10 éve adom ki és soha ilyen levelet nem kaptam és minden klappolt az adózásommal. Akkor ez most mi?



2023. okt. 16. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem sikerült nekik elkonyvelniuk meg. Én tavaly augusztusban fizettem ház után az utolsó illeték részletet és nemrég kaptam az értesítést, hogy pontosan ugyanabban az összegben tulfizetesem van....
2023. okt. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az jó úgy. Most előlegeket fizetsz, amihez nincs bevallás. Majd az szja bevallással kinullázódik. Ez egy olyan túlfizetés, ami valójában nem is az.
2023. okt. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez azért mutatkozik náluk túlfizetésként mert a kötelezettséget még nem vallottad be, erre a 2023. évre majd 2024 tavasszal kerül sor. Addig ez adóelőleg.
2023. okt. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a nav elmebaja.

Kiküldi a túlfizetést a negyedéves bevallások, szja-nál az éves bevallás előtt...

2023. okt. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor nem agyalok rajta. Köszönöm!
2023. okt. 17. 20:53
 6/6 anonim ***** válasza:

"Én azután befizetem negyedévente az adót. Jelenleg idén 30000 forintot... most ez a 30000 az lenne?"


Igen, ez az. Amíg az SZJA bevallásból nem könyvelődik fel hozzá a kötelezettség, addig a befizetésed túlfizetésként van nyilvántartva.


"Ez a nav elmebaja."

Nem az. Ő nem tudhatja, hogy neked lesz hozzá kötelezettséged vagy sem. Amúgy is csak tájékoztat az adószámlád egyenlegéről, hogy tudjál róla. Miért probléma ez?


A közműszolgáltatók is tájékoztatnak a kiállított számlán belül az egyenlegedről, ami sokszor köszönőviszonyban sincs a valósággal, mégsem tartod elmebajosnak őket.

2023. okt. 19. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!