Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meddig tart a vámkezelés?

Meddig tart a vámkezelés?

Figyelt kérdés

Egy hete rendeltem ebay-ről valamit, ma érkezett meg repülővel az európai csomagelosztóba ami elvileg franciaországban van. (Legalábbis a csomagkövetés ezt írja)

A jó ég tudja onnét mennyi idő mire ideér de sebaj legalább már Európában van.


Kb 80 ezer ft volt, végülis a kérdés nem az, hogy mennyi vámot kell majd fizetni, hanem az, hogy a vámkezelés meddig tart? Vagyis mennyi idővel dobja meg a szállítási időt?



2023. okt. 19. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet 2-3 hét is. A Magyar Posta különösen nem szokott iparkodni vele.
2023. okt. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elég szomorú. :(
2023. okt. 19. 16:58
 3/6 A kérdező kommentje:

És ez mindig annyi vagy azért nem olyan rossz a helyzet?

Ma érkezett meg a csomag repülővel Budapestre "repülőtéri személyzetnek átadva". Van rá esély, hogy jövőhét péntekig ideér?

Nem túl nagy a csomag, ilyen 1-2 kg körül lehet.

2023. okt. 20. 21:33
 4/6 A kérdező kommentje:

Fejlemény van:

Kaptam ma sms-t hogy vámkezelték a csomagot. Ráklikkeltem a linkre ami az sms-ben volt, online ki is fizettem a vámot, oda volt írva, hogy október 26-ig lehet.

(Utána mi történt volna? Kihozta volna úgyis a posta csak a postásnak kellett volna fizetni? Vagy zárolták volna? Esetleg vissza küldik?)


Na mindegy, a lényeg, vámoltatva lett és azt ki is fizettem, a kérdés az, hogy innentől fogva mennyi idő mire házhoz hozzák?


(Egyébként fele annyira lett felértékelve a csomag, így tulajdonképpen vámot nem is kellett fizetnem, csak áfát meg a posta szolgáltatási díjat, ami 1-2 ezer ft)

2023. okt. 24. 10:20
 5/6 anonim ***** válasza:

"Utána mi történt volna? Kihozta volna úgyis a posta csak a postásnak kellett volna fizetni?"

Igen, kihozta volna és neki kellett volna fizetni - méghozzá többet, mint így online.


"a kérdés az, hogy innentől fogva mennyi idő mire házhoz hozzák?"

Jó esetben 2-3 munkanap. Péntekre már lehet, hogy megkapod.

2023. okt. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma már meg is jött a csomag.
2023. okt. 25. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!