Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Békés megyében mennyi környeze...

Békés megyében mennyi környezetterhelési díjat kell fizetni köbméterenként az elfogyasztott ivóvíz után, ha nem akarok rákötni a most építendő csatornahálózatra?

Figyelt kérdés

#csatorna #környezetterhelési díj
2023. okt. 22. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Ott nem tudom, Pest megyében 5 évvel ezelőtt, 1 évi terhelési díj volt 68e Ft.

A csatorna fektetés díj fizetve volt, több évre elosztva, a jog megvolt.

Pedig hétvégi ház, 1 évben max. 50nap, 2 fő, locsolás nem onnan megy.

Amikor volt a kiépítés, bő 10 évvel korábban 2* külön egyeztetve volt a rákötés időpontja, egyszer sem jöttek, ez nekem 2*100km távolság és szabadság..

Jó volt az emésztőm, megmérgedtem, letojtam...

2023. okt. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, mi is csak hétvégi háznak használjuk.
2023. okt. 22. 14:18
 3/6 A kérdező kommentje:

Egy kis kereséssel meg is találtam:

[link]


TALAJTERHELÉSI DÍJ

Talajterhelési díjat kell fizetni azon fogyasztónak, aki a műszakilag rendelkezésére álló közcsatornára nem köt rá. A rákötések ösztönzésére a talajterhelési díj mértéke 2012-ben tízszeresére növekedett. Az 1.200,- Ft/m3 egységdíj az érzékeny területen lévő települések esetében 1.800,- Ft/m3-re módosul, míg a fokozottan érzékeny településeken 3.600,- Ft/m3.


A talajterhelési díj megállapításának alapja az elfogyasztott ivóvíz mennyisége, melyből levonható a locsolási célú vízfelhasználás, illetve a számlával igazoltan, engedéllyel rendelkező szervezet által elszállítatott folyékony hulladék (szippantott szennyvíz) mennyisége.

A talajterhelési díj megfizetése önadózás útján a települési önkormányzat felé történik.

2023. okt. 22. 14:21
 4/6 anonim ***** válasza:

A történethez tartozik, hog0ey kb. 18 évvel ezelőtt csatornázták az utcát és 10évi törlesztésre 180e Ft volt a kötelező belépés, eddig semmi gond.

A bekötés nem jött össze.

Kb. 5 évre rá kaptam talajterhelési díjat, az volt 160Ft (igen, annyi), de említették, hogy idő múlásával emelkedni fog.

Befizettem, gondoltam eljön az az összeg, amikor lépnem kell.

Eltelt 10m év és kaptam a 70e díjat.

Bő 50 évvel ezelőtt egy kútfúró csinálta a kutat, a fia lett a helyi vízmű főnöke, de már nyugdíjba ment ő is.

Épp ott volt amikor eljártam a rákötés ügyében és nem tetszésemet fejeztem ki.

Azt mondta: ez az összeg 1 évi fogyasztás és az EU ráhatására kellett az önkormányzatnak kiróni, mert a pénz EU-s volt.

Ezek szerint kb. 10 évet nem számítottak fel.

2023. okt. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
"A talajterhelési díj megfizetése önadózás útján a települési önkormányzat felé történik."
2023. okt. 22. 15:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Előzők vagyok.

Az önkormányzat gondolom nem akar ezzel foglalkozni, de nyilván van ellenőrzési lehetősége (gondolom), és szúrópróbaszerűen megteszi, ha úgy gondolja nem valós.

Ehhez persze adószám, meg valami "témaszám" nyilván kell, hova érkezik a pénz, és kitől, de talán ez elérhető a honlapjukon.

Nálunk (Ráckeve) minden ilyesféle információ (szemétszállítás, szemetes zsák, lomtalanítás, stb) elérhető, ha mégsem írni kell az adócsoportnak.

2023. okt. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!